Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.03 13:59

Iš Afrikos į Europą persikėlusią I. Adams stebino ne tik orai

Lietuvos kultūrizmo čempiono Andriaus Pauliukevičiaus žmona Ilka Adams nuo vaikystės svajojo pamatyti Europą, tad vos baigusi mokyklą iš gimtosios Namibijos išvyko studijuoti į Didžiąją Britaniją. Čia merginos laukė nemenkas kultūrinis šokas.  

Gimtinėje net ir ne itin turtingai gyvenantys žmonės gali pasisamdyti pagalbininkę, todėl tarnai namuose – įprastas dalykas. 

„Mūsų kultūroje labai reta, kad moteris namuose viską darytų pati“, – pasakoja I. Adams. 

Milžiniški kalnai, bekraštės dykumos ir vieni didžiausių pasaulio nacionalinių parkų, glaudžiantys tūkstančius laukinių gyvūnų. Dar visai neseniai svajonė iš arti pamatyti Pietvakarių Afrikoje esančią Namibiją Lietuvos kultūrizmo čempionui A. Pauliukevičiui tebuvo tik svajonė. 

Tačiau dabar tai – jo žmonos, tituluotos gražuolės I. Adams gimtinė ir antrieji namai. Namibijoje sutuoktiniai šiemet praleido daugiau nei mėnesį. 

Jiedu lankė giminaičius ir keliavo po nacionalinį Etošos parką, kurio plotas prilygsta trečdaliui Lietuvos. 

Čia iš labai arti stebėjo liūtus, antilopes, žirafas, pusryčiaudami jautė įtarius raganosių žvilgsnius. Nepraleido progos ir įkopti į didžiausią Namibijos dykumoje esančią kopą. 

Tačiau, kad ir kaip ši šalis žavi sportininką, savo gyvenimo Afrikoje lietuvis neįsivaizduoja.

Pirmąjį kartą pora čia lankėsi prieš pusantrų metų, kai pagal visas afrikiečių tradicijas atšoko savo vestuves.

Tada vyro uošviai jį išvydo pirmą kartą. A. Pauliukevičius juokiasi, kad tą dieną patyrė tiek daug streso, kad vestuvių grožį įvertino tik pažiūrėjęs įrašą ir nuotraukas.

Daugiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi