Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.01 12:04

Kandidatu į vidaus reikalų ministrus siūlomas P. Gylys

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.01 12:04

Kandidatu į vidaus reikalų ministrus siūlomas „tvarkietis“, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, Seimo narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas prof. Povilas Gylys.

Šią kandidatūrą penktadienį premjerui Algirdui Butkevičiui pristatė Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas Rolandas Paksas. Jo teigimu, su P. Gyliu premjeras A. Butkevičius susitiks penktadienį ir ministro pirmininko pozicija bus aiški ne vėliau kaip pirmadienį.

„Jam (premjerui, – ELTA) tinka (P. Gylio kandidatūra, – ELTA), jis nori pakalbėti (...) aš tik paprašiau vieno dalyko – kad tas procesas nebūtų tęsiamas labai ilgai“, – žurnalistams po susitikimo su premjeru teigė R. Paksas.

„Nusiteikimas, žinojimas, kompetencija, patirtis užsienio reikalų ministro poste, gebėjimas komunikuoti, išklausyti įvairiais nuomones (...) kažkada jis mūsų prezidentę Dalia Grybauskaitę priėmė į darbą, aš tikiuosi, kad D. Grybauskaitė, mūsų prezidentė, atsakys tuo pačiu“, – vardijo „tvarkiečių“ lyderis, paklaustas kokios savybės lėmė P. Gylio kandidatūros pasirinkimą.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad į vidaus reikalų ministrus siūlomas parlamentaras Povilas Gylys yra patyręs politikas, o dėl jo galutinai bus apsispręsta gavus specialiųjų tarnybų pažymas.

Tuo metu P. Gylys sako vidaus reikalų sistemoje revoliucijų nežadantis, o apie konkrečius darbus teigia kalbėsiąs tik pradėjęs eiti pareigas.

Seime P. Gylys dirba Europos reikalų komitete bei Biudžeto ir finansų komitete. Jis sakė kol kas neplanuojantis įstoti į „Tvarkos ir teisingumo“ partiją. 

Į Seimą Povilas Gylys buvo išrinktas „Drąsos kelio“ sąraše.

Anot R. Pakso, su premjeru jis taip pat aptaręs ir buvusio Gruzijos prezidento, Ukrainos Odesos srities gubernatoriaus Michailo Saakašvilio kandidatūrą. Žurnalistus R. Paksas tikino, kad tai nėra balandžio 1-sios pokštas.

LRT.lt primena, kad Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatyme teigiama, jog į valstybės tarnybą priimamas asmuo turi turėti Lietuvos Respublikos pilietybę ir mokėti valstybinę lietuvių kalbą. Kad tai buvo pokštas, LRT RADIJUI patvirtino ir premjero atstovai.

„Tvarkiečių“ deleguotas ministras Saulius Skvernelis nusprendė trauktis paragintas R. Pakso ir tokiai pozicijai pritarus A. Butkevičiui, po to, kai pranešė, kad šiemet vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. S. Skvernelis nėra Tvarkos ir teisingumo partijos narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi