Lietuvoje

2016.04.01 08:57

D. Grybauskaitė pasisakė CNN laidoje

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.01 08:57

Vašingtone viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad kovoje su terorizmu reikia rasti pusiausvyrą tarp privatumo ir žmogaus teisių apsaugos bei saugumo. Interviu CNN televizijai, D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė NATO svarbą kovoje su terorizmu.

CNN vedėjas Richardas Questas laidoje prezidentės klausė, ko ji norėtų iš NATO.

D. Grybauskaitė teigė, kad mažų mažiausiai tai turėtų būtų dalijimasis informacija: „Reikėtų parodyti kitoms organizacijoms, pavyzdžiui, Europos Sąjungai, kaip tai reikėtų daryti. Tarp šalių narių, kaip pamatėme Belgijos atveju, informacija necirkuliuoja ir nėra panaudojama.

Tas pats (vyksta – LRT) ir su duomenų bazėmis – ir su pirštų atspaudų, ir su į Europą atvykstančių migrantų, ypač nelegalių migrantų duomenų bazėmis. Praktiškai tai lieka nacionalinėje jurisdikcijoje ir tuo nėra dalijamasi su šalimis narėmis.“

Ji atsisakė komentuoti kandidato į JAV vadovus Donaldo Trumpo pasisakymus apie „atgyvenusią“ NATO, tačiau pabrėžė, kad Aljanso svarba Lietuvai nemažės.
 
„Paprastai aš nekomentuoju politikų savo šalyje ir už jos ribų, bet galiu tik patvirtinti, kad NATO mums buvo svarbi, yra svarbu ir bus labai svarbi ateityje dėl daugybės priežasčių“, – sakė prezidentė, paklausta, ar teisus yra Aljansą kritikuojantis D. Trumpas.
 
Paklausta apie D. Trumpo pasisakymus imigrantų ir musulmonų tema, D. Grybauskaitė teigė, jog žmones reikia „vienyti, o ne skaldyti“, bet nuo platesnių komentarų taip pat susilaikė.
 
Respublikonų pirminiuose rinkimuose kovoje pirmaujantis verslininkas D. Trumpas ne kartą kritikavo Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją, ragindamas ją pertvarkyti ir sumažinti Amerikos įsipareigojimų dalį.
 
„ NATO yra pasenusi“, – sakė jis JAV žiniasklaidai.
Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5