Lietuvoje

2021.01.16 17:53

Rūkalius balkonuose labiausiai tramdys vilniečiai – sostinėje daugiausia daugiabučių bus paskelbta nerūkymo zonomis

Kristina Karlonė, Izabelė Pukėnaitė, LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.16 17:53

Nuo sausio Lietuvoje įsigaliojo draudimas rūkyti balkonuose. Tačiau bent artimiausiomis savaitėmis rūkaliai nuobaudų dar negaus. Kad naujasis draudimas pradėtų veikti, daugiabutis turi būti paskelbtas nerūkymo zona. Tokį sprendimą savivaldybė priima sulaukusi vos vieno gyventojo prašymo. Kol kas daugiausia tokių prašymų – Vilniuje.

Kaunietis Valerijonas gyvena daugiabutyje, kuris jau nuo vasario savivaldybės sprendimu gali tapti nerūkymo zona. Vyras sako, kad rūkaliai jam netrukdo, tačiau dėl draudimų neprieštarautų.

Rūkantys kaimynai nekalbūs. Kitų nuomonės išsiskiria.

„Tegul rūko, visą gyvenimą rūkė, tai kur jiems dėtis dabar?“, – sakė vieni.

„Reikia bausti, prieš miegą atsidarau balkoną išsivėdinti butą ir vis dūmai pas mane, negerai“, – taip mano kiti.

„Man netrukdo, blogiau, kai nueini į vonią ar tualetą ir ten kvapas, nes dabar, kai uždraudė, tai kažkas rūko ten“, – aiškino kaimynai.

Kol daugiabutis nėra paskelbtas nerūkymo zona, net ir skundą dėl balkone rūkančio kaimyno gavę pareigūnai jo bausti negali.

„Gyventojai turi kreiptis į atitinkamas institucijas, nustatyti nerūkymo zonos statusą, ir tada pareigūnai, gavę pranešimus, vykdami į tą zoną turės teisę taikyti administracinę atsakomybę“, – kalbėjo Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Daugiabučius nerūkymo zonomis skelbia savivaldybė gavusi bent vieno name gyvenamąją vietą deklaravusio gyventojo prašymą.

„Po įsakymo pasirašymo informuosime namo valdytoją, jis per dvi darbo dienas turės iškabinti nustatytos formos pranešimus visiems gyventojams bendrose erdvėse, nuo kada šiame name bus draudžiama rūkyti“, – kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Kaune yra apie 4 tūkstančius daugiabučių. Prašymus skelbti nerūkymo zonas pateikė 24 iš jų. Klaipėdoje iš 2 tūkstančių – 10. Daugiausia prieštaravimų dėl rūkymo užfiksuota Vilniuje. Gauta 170 prašymų iš daugiau nei 7 tūkstančių daugiabučių. Dėl 28-ių jau priimti sprendimai. Jie nerūkymo zonomis taps nuo vasario 5-osios. Jei prašymą pateikęs asmuo jį nuspręstų atsiimti ar pasikeistų jo gyvenamoji vieta, sprendimas dėl rūkymo draudimo daugiabutyje nebegaliotų.

„Savivaldybės bus nuolatos įpareigotos tikrinti registruose duomenis, kas yra rankinis ir daug laiko kainuojantis darbas, tad to tikslo mes nelabai suprantame“, – sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Paskelbus daugiabutį nerūkymo zona, už rūkymą balkonuose, terasose, lodžijose grėstų bauda nuo 30 iki 60 eurų, pakartojus nusižengimą ji dvigubėtų

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo