Lietuvoje

2021.01.16 13:03

Kasiulevičius: karantino ribojimai būtini bent iki balandžio vidurio

LRT.lt2021.01.16 13:03

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas Vytautas Kasiulevičius mano, kad koronaviruso pandemiją suvaldyti Lietuvoje padėtų reguliarus testavimas, tačiau, kaip pastebi jis, Lietuva neturi nei greitųjų antigenų testų, nei automatizuotų PGR tyrimų linijų. Todėl, anot specialisto, kovoje su COVID-19 būtina ir toliau imtis ribojimų, kurie, pasak V. Kasiulevičiaus, turėtų išlikti bent iki balandžio vidurio.

Apie tai V. Kasiulevičius rašė šeštadienį feisbuke. Vyriausybės sudarytos ekspertų tarybos narys dalijosi įžvalgomis apie koronaviruso pandemijos statistiką užsienio valstybėse, lygino užsienio šalių patirtį kovoje su COVID-19 su Lietuvos situacija.

„Priežastys ir pasekmės. Žemiau pateiktose skaidrėse keturios šalys (Airija, Jungtinė Karalystė (JK), Čekija ir Lietuva), kuriose siautėja skirtingos SARS-CoV-2 atmainos, tačiau scenarijai panašūs ir efektyvūs vaistai tie patys. Atlaisviname ribojimus – gauname naują susirgimų šuolį. O naujos viruso atmainos plinta dar greičiau, todėl pastangų jų plitimui suvaldyti reikia daugiau. Apribojame savo judėjimą, mažiau leidžiame laiko susibūrimuose – susirgimų mažėja, mažiau perteklinių mirčių, o kartu išvengiame perteklinio sveikatos sistemos perkrovimo net ir naujoms viruso atmainoms vyraujant. Tai rodo ir JK bei Airijos duomenys: vyriausybės vėl ėmėsi priemonių, žmonių judėjimas į susibūrimo vietas sumažėjo, situacija ima stabilizuotis“, – rašė V. Kasiulevičius.

„Ir atkreipkite dėmesį, kad nepaisant visų ribojimų, pramonė dirba, bekontaktines paslaugas sukuriančios įmonės dirba, elektros energijos sunaudojimas sumažėjęs labai minimaliai, o tose įmonėse, kur nuolat susitinka tie patys žmonės ir darbdaviai sugeba atskirti pamainas, užtikrinti minimalius tarpusavio kontaktus, aprūpinti dirbančiuosius apsaugos priemonėmis ir juos testuoti, ten protrūkiai dažniausiai minimalūs“, – pridūrė mokslininkas.

Anot jo, reguliarus gyventojų testavimas gali padėti sumažinti susirgimų koronavirusu skaičių, bet Lietuva, kaip pažymėjo V. Kasiulevičius, neturi tokių galimybių.

„Reguliarus testavimas, ankstyvas susirgusių asmenų išaiškinimas ir izoliavimas irgi gali mažinti susirgimų skaičių. Taikant reguliarų testavimą galima būtų pradėti paslaugų sektoriaus atvėrimą. Bet be greitųjų antigenų testų ar automatizuotų PGR tyrimų linijų įdiegimo mūsų šalyje tokį visuotinį testavimą sunkai įsivaizduoju. Nei vieno dalyko iki šiol neturime“, – tikino V.Kasiulevičius.

Dėl to, pasak jo, apie karantino ribojimai galėtų būti sušvelninti nebent balandžio viduryje.

„Šiandien turime tik vieną efektyvią priemonę – ribojimus, jie veikia ir tie apribojimai mūsų šaliai yra būtini ne iki sausio 31 dienos, o bent iki balandžio mėnesio vidurio, kuomet UV indeksas ir oro temperatūra pradės stabdyti infekcijos plitimą. Pagaliau, iki balandžio vidurio bus paskiepyti patys pažeidžiamiausi asmenys. Ir jau tuomet galima bus kalbėti apie laisvinimą“, – rašė mokslininkas.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo