Lietuvoje

2016.04.01 22:12

Turkų šeima: lietuviai – ne mažiau svetingi už turkus

Vilnius – puikus miestas ne tik verslui, gyvenimui, bet ir vaikams. Taip sako turkas Hasanas Serkanas Binyaras su žmona Burcu ir dukryte Ela Vilnių jau trečius metus vadinantis namais.  

Lietuva – visai netikėta Izmire gimusio turko stotelė, tačiau netikėtumai vyrą lydi visą gyvenimą. Prieš 15 metų į Jungtinę Karalystę jis vyko patobulinti anglų kalbos žinių. Planavo užtrukti tris mėnesius. Kai jau buvo susikrovęs daiktus kelionei namo, sulaukė netikėto darbo pasiūlymo. Taip Birmingeme jis liko daugiau nei 15 metų. 

2013 m. atvertęs naują savo istorijos puslapį, lietingą, vėjuotą Angliją H. S. Binyaras iškeitė į šiek tiek geresniais orais pasižyminčią sostinę Rytų Europoje. Naujaisiais turko verslininko ir jo žmonos namais tada tapo Vilnius. Vasarį, prieš trejus metus, kai šeima pirmą kartą atvyko į Vilnių, spaudė šaltukas, buvo vėjuota diena. 

„Nedaug ką žinojau apie Lietuvą, tik tai, kad jūsų šalis viena pirmųjų paliko Sovietų Sąjungą. Žinojau, kad sostinė – Vilnius, ir turėjau kelis draugus lietuvius, su kuriais mokiausi Didžiojoje Britanijoje“, – prisimena Serkanas. 

Vyras tikina, kad apsidžiaugė sužinojęs, jog vienas iš darbui siūlomų miestų – Vilnius. „Geografiškai tai buvo arčiausiai Turkijos esantis taškas – tik pustrečios valandos lėktuvu. Be to, buvau pratęs gyventi Europoje. Kad būtų ramiau paskambinau Turkijos ambasadoriui Lietuvoje. Jis mane patikino, kad ši šalis tokia pat svetinga, kaip ir mūsiškė. Maniau, kad jis viską pagražina, tačiau dabar galiu pasakyti, kad tai – grynų gryniausia tiesa“, – kalba turkas. 

Tuo metu jo žmona Burcu atvirai prisipažįsta, kad persikėlimas iš vėjuotos Anglijos į puikaus oro taip pat nelepinamą Lietuvą iš pradžių sukėlė nemenką šoką. Ne dėl to, kad čia neturėjo draugų, niekada nebuvo lankiusis, o naujus namus turėjo rasti per savaitę. 

Moteris tuo metu po širdimi jau septintą mėnesį nešiojo kūdikį. „Baiminausi, ar per tokį trumpą laiką man pavyks rasti ligoninę ir daktarą, kuris kalbėtų angliškai“, – pasakoja Burcu.

Daugiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.