Lietuvoje

2013.03.08 15:27

Specialioje LRT programoje Kovo 11-ajai – dvi dokumentikos premjeros

2013.03.08 15:27

Nepriklausomybės dienai Lietuvos nacionalinis transliuotojas parengė specialią programą. Kovo 11-ąją kviečiame žiūrėti ir klausytis: 

Nepriklausomybės dienai Lietuvos nacionalinis transliuotojas parengė specialią programą. Kovo 11-ąją kviečiame žiūrėti ir klausytis:

10:00                  Iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas Lietuvos Respublikos Seime, Kovo 11-osios Akto salėje. Tiesioginė transliacija ir per LRT radiją.

11:30                  V. Balčiūnienės ir M. Meškausko dokumentinis filmas „Lietuva. Statusas – nepriklausoma“.

12:00                  Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Tiesioginė transliacija ir per LRT radiją.

12:30                  Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Tiesioginė transliacija ir per LRT Klasiką.

13:30                  Vytauto Puidoko dokumentinio filmo „Misija Sibiras' 12. Chakasija“ premjera. Siekdami prisiminti valstybės istoriją ir pagerbti tūkstančius negrįžusiųjų, praėjusią vasarą 16 žmonių ekspedicija išvyko į centrinėje Sibiro dalyje, už daugiau nei 5000 km esančią Chakasijos sritį. Ekspedicijos metu dalyviai sutvarkė 11 lietuvių kapines, susitiko su 5 vis dar Sibire gyvenančiais mūsų tautiečiais, pastatė ąžuolinį iš Lietuvos atsivežtą kryžių, o dabar, jau grįžę į Lietuvą, savo įgyta patirtimi dalinasi su Lietuvos moksleiviais, studentais, bendruomenėmis. Dokumentinis filmas „Misija Sibiras“ – tai galimybė pabūti ekspedicijos dalyviu ir pamatyti, kas liko Sibire šiandien.

17:00                  Istorinė dokumentinė-pramoginė pokalbių laida „Mūsų laisvės metai. Kovo 11-oji“.

18:30                  Juozo Saboliaus ir Virginijaus Savukyno dokumentinio filmo „Dovydas prieš Galijotą“ premjera. Filme pasakojama apie Lietuvos pasipriešinimo sovietų totalitarizmui simbolį, pogrindinį leidinį  „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. 1972 m. pradėta leisti LKB kronika ne vieną dešimtmetį pasauliui skleidė tiesą apie Lietuvoje sovietų vykdomą tikinčiųjų ir disidentų persekiojimą, teismo procesus. Filme kalbinami LKB kronikos bendradarbiai arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, seserys vienuolės Nijolė Sadūnaitė, Elena Šuliauskaitė, monsinjoras Alfonsas Svarinskas ir daugelis kitų. Filme panaudota unikali KGB medžiaga: kunigo V. Jaugelio paskutinės kalbos teisme garso įrašas, kuriame jis drąsiai kaltina sovietinę valdžią persekiojimu, A. Svarinsko pamokslo įrašas, nufilmuoti disidentai per V. Petkaus teismą, taip pat Jungtinių Valstijų prezidento R. Reagano kalba, kurioje jis mini garsiausius Lietuvos disidentus.

21:50                  Algimanto Puipos filmas pagal Balio Sruogos romaną –„Dievų miškas“ (2005). 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.