Lietuvoje

2016.03.31 15:29

A. Pabedinskienė sako pasitikinti „Sodros“ vadovu

BNS2016.03.31 15:29

Valstybinį socialinio draudimo fondą („Sodra“) krečiant skandalui dėl neskaidrių viešųjų pirkimų, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako pasitikinti „Sodros“ vadovu Mindaugu Sinkevičiumi.

Ji BNS teigė, kad apie teisėsaugos vykdomą „Sodros“ pirkimų tyrimą trečiadienį kalbėjosi su M. Sinkevičiumi, kuris ją informavo, kad pats buvo apklaustas, taip pat patvirtino, kad „Sodros“ Informacinės sistemos plėtros skyriaus vedėjui Dainiui Kumpiui pareikšti įtarimai.

„Mindaugą Sinkevičių pasirinkau antrai kadencijai, iš tiesų tai yra pakankamai jaunas, veržlus, ambicingas žmogus, ir tikrai nenorėčiau tikėti, kad jis turėtų kažkokių veikų, kurios sudomintų teisėsaugą ar būtų jisai nusižengęs vienam ar kitam įstatymui. Bet dar kartą kartoju, kad parodys ikiteisminis tyrimas, kur kas yra blogai padaryta“, – BNS ketvirtadienį sakė ministrė, paklausta, ar pasitiki „Sodros“ vadovu ir pavaduotojais.

Ji sakė, kad „Sodra“ geranoriškai bendradarbiauja su teisėsauga.

„Vakar mane „Sodros“ direktorius informavo apie esamą situaciją ir iš tiesų, kol vyksta tyrimas, apskritai nelabai galėčiau komentuoti. Tačiau noriu pasakyti, kad „Sodra“ iš tiesų yra atvira, ji vakar visą informaciją pateikė, buvo apklaustas ir direktorius“, – teigė A. Pabedinskienė.

Ji taip pat sakė nežinanti, kokiu statusu ikiteisminiame tyrime buvo apklaustas M. Sinkevičius.

„To aš negalėčiau jums pasakyti net jei ir žinočiau“, – sakė ministrė.

Kartu ji teigė, kad, jos žiniomis, įtarimai iš „Sodros“ darbuotojų pareikšti tik D. Kumpiui. Šiame tyrime įtarimai pareikšti ir bendrovės „Alna“ vadovui Tomui Milakniui, BNS trečiadienį patvirtino STT direktorius Saulius Urbanavičius.

A. Pabedinskienė sakė anksčiau nebuvo sulaukusi informacijos iš teisėsaugos ir kontrolės institucijų apie galimas problemas viešųjų pirkimų srityje „Sodroje“.

„Ne, iš tiesų aš tikrai nesu gavusi, asmeniškai nėra pateikta, kad kažkokie viešųjų pirkimų procesai yra pažeisti ar kam nors nusižengta. Praeityje, kiek žinau, yra įvairiausi per visas institucijas, visas ministerijas apskųsti tam tikri pirkimai, yra pretenzijos pareikštos, bet tai neišvengiama“, – dėstė ministrė.

STT trečiadienį pranešė, jog vykdant tyrimą trečiadienį atliktos kratos „Sodros“ darbuotojų ir privačios bendrovės vadovo darbo vietoje.

Anot STT, įtariama, kad vykdant vieną iš viešųjų pirkimų „Sodroje“, neteisėtai buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti konkursą. Taip proteguojant šią įmonę, „Sodra“ įsigijo prekių už gerokai didesnę kainą nei tokias pačias prekes siūlė įsigyti kita konkurse dalyvavusi įmonė. Ji dėl galbūt neteisėtų „Sodros“ darbuotojų ir kitų suinteresuotų asmenų veiksmų atsiėmė savo pasiūlymą, teigiama STT pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.