Lietuvoje

2021.01.15 15:47

Prioriteto tvarka nuo COVID-19 bus skiepijami į rinktines kandidatuojantys sportininkai ir į tarptautines operacijas siunčiami kariai

atnaujinta 16.22
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.01.15 15:47

Vyriausybė papildė prioritetinių gyventojų, kurie bus skiepijami valstybės lėšomis įsigytomis vakcinos nuo COVID-19, sąrašus, į juos įtraukdama aukšto meistriškumo sportininkus kandidatus į rinktines ir karius, siunčiamus į tarptautines operacijas.

Šį protokolinį sprendimą Vyriausybė vienbalsiai priėmė penktadienį, ministrų kabineto pasitarimo metu.

Vyriausybė šiuo sprendimu papildė prioritetinių gyventojų, kurie bus skiepijami valstybės lėšomis įsigyta vakcina nuo COVID-19, grupes aukšto meistriškumo sportininkais kandidatais į Lietuvos rinktines, atstovausiančias Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, jų treneriais ir kitu privalomu olimpinių ir paralimpinių žaidynių personalu bei Lietuvos kariais, siunčiamais į tarptautines operacijas.

Kaip Vyriausybės pasitarime sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tokį pasiūlymą pateikė Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į Ekspertų tarybos nuomonę bei gautus pasiūlymus iš Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos.

„Dėl jų (siūlomų prioritetinių grupių – LRT.lt) reikia ne kažkokių epidemiologinių, o politinių sprendimų“, – Vyriausybės pasitarime kalbėjo A. Dulkys.

Pasak ministro, svarsntat ir apie kandidatus į Lietuvos rinktines, ir apie karius, vyksiančius į tarptautines misija, galima kalbėti „apie kelis šimtus žmonių“.

Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės pasitarime teigė, kad kandidatų į Lietuvos rinktines olimpinėse žaidynėse ir karių, vyksiančių į tarptautines operacijas, situacija savo specifika yra kiek kitokia negu, pavyzdžiui, medikų, kurie šiuo metu yra skiepijami prioriteto tvarka.

„Olimpinių žaidynių atveju yra pats pasirengimas žaidynėms ir būtinybė turėti vakcinavimą, kaip tam tikrą galimybę dalyvauti žaidynėse, jei jos bus organizuojamos. Karių atveju – išvykimas specifinis ten, kur turbūt tuo skiepu nebūtinai bus, kas pasirūpina, atėjus eilei“, – tvirtino ministrė pirmininkė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikino, kad sportininkus nuo COVID-19 reikia paskiepyti kuo anksčiau.

„Nes skiepai sumažina imunitetą ir blogina sportinius rezultatus, tai reikia paskiepyti tol, kol neprasidėjo sportinių varžybų periodas, atrankos procesas į olimpines ar paralimpines žaidynes, tam, kad sportininkai galėtų persirgti ir sustiprėti iki svarbių startų. Tai ypač svarbu neįgaliesiems, kurie turi pašalinių sveikatos problemų“, – dėstė ministrė.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas patikino, kad į tarptautines operacijas vykstantys kariai niekada nebus užtikrinti, kad tose valstybėse, kuriose jie dirbs, laiku sulauks vakcinos nuo COVID-19, tad jiems pasiskiepyti Lietuvoje, pasak ministro, yra būtina.

„Skiepą vertinu kaip natūralų jų darbui reikalingą dalyką“, – akcentavo A. Anušauskas.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje prioriteto tvarka skiepijami medikai, savanoriai, dalyvaujantys COVID-19 lugos gydyme, didžiausios rizikos pacientai, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai.

Populiariausi