Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.31 15:40

Tauragės mokyklos direktorius ir buhalterė pasisavino daugiau nei 580 tūkst. eurų

15min.lt 2016.03.31 15:40

Įtariama, kad Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos vyriausioji buhalterė, apgaulingai tvarkydama buhalterinę apskaitą, pasisavino daugiau nei 580 tūkstančių eurų. Aplaidžiu apskaitos tvarkymu ir tarnybos pareigų neatlikimu įtariamas ir šios mokyklos direktorius, ketvirtadienį praneša Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad savivaldybės Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinei mokyklai skirtas lėšas mokyklos vyriausioji buhalterė banko pavedimais neteisėtai pervesdavo į savo asmenines banko sąskaitas. Neteisėtuose mokėjimuose buvo nurodoma, kad lėšos pervedamos kaip darbo užmokestis.

Kaip atskleista tyrimo metu, įtariamoji savintis mokyklai skirtas lėšas pradėjo nuo 2003 metų. Kiekvieną mėnesį kaip darbo užmokestį įtariamoji į savo asmenines sąskaitas pervesdavo apie 500–600 eurų. Vėliau sumos didėjo, kai kada neteisėtai „padidintas“ buhalterės atlyginimas siekdavo ir daugiau kaip 20 tūkstančius eurų. Tyrimo metu atskleista, kad per dešimtmetį, iki 2013 metų, vienintelė mokykloje dirbanti buhalterė pasisavino daugiau nei 580 tūkstančių eurų.

Už šias per dešimtmetį savivaldybės skirtas, tačiau vyriausiosios buhalterės pasisavintas, šimtatūkstantines lėšas mokykla būtų galėjusi įsigyti būtinos įrangos, prekių ar padidinti atlyginimus mokytojams.

Už tai, kad netinkamai kontroliavo mokyklos vyriausiosios buhalterės atliekamus darbus, tuo sudarydamas galimybes per dešimtmetį pasisavinti daugiau nei 580 tūkstančių eurų, Tauragės Martyno Mažvydo mokyklos direktoriui pareikšti įtarimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo ir aplaidžios apskaitos tvarkymo.

Siekiant atlyginti Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos vyriausiosios buhalterės padarytą žalą, laikinai apribotos nuosavybės teisės į jos turimus 2 gyvenamuosius namus ir žemės sklypus.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą įtariamai moteriai gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų, o mokyklos vadovui – iki dvejų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi