Lietuvoje

2021.01.15 12:24

Nerimas Pagėgiuose: COVID-19 mistiškai plinta slaugos įstaigoje, serga tik globotiniai, darbuotojų testai – neigiami

kol kas neatsekama užsikrėtimų grandinė; NVSC komentaras
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.15 12:24

Tauragės apskrityje užfiksuotas nerimą keliantis naujas COVID-19 židinys. Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose liga nustatyta 6 gyventojams. Tvirtinama, kad patys įstaigos gyventojai negalėjo COVID-19 „parnešti“ į įstaigą, o tarp darbuotojų sergančiųjų nėra, tad išlieka mįslė, kaip virusas įsibrovė į įstaigą.

Šiomis dienomis Tauragės apskrityje, Pagėgiuose užfiksuotas naujas COVID-19 židinys – jis įsiplieskė Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose.

Įstaigos direktorė Regina Narušienė patvirtino, kad sausio 13 ir 14 dienomis liga nustatyta 6 senelių globos namų gyventojams.

Taip pat tirti ir darbuotojai, tačiau tarp jų užsikrėtusiųjų neužfiksuota.

„Buvo sirgusių, bet labai seniai“, – prisiminė direktorė.

R. Narušienė patikino, kad patys gyventojai viruso į globos namus parnešti negalėjo.

„Židinys nėra nustatytas“, – tai, jog vis dar išlieka mįslė, kaip COVID-19 įsibrovė į įstaigą, kurioje slaugomi ir gydomi garbaus amžiaus žmonės, patvirtino jos vadovė.

Pašnekovė svarstė, jog galbūt tarp darbuotojų galėjo pasitaikyti besimptomių ligos atvejų ir taip užkratu buvo pasidalinta su seneliais.

Kadangi įstaiga virto COVID-19 ligos židiniu, jos darbuotojai bus tiriami kas savaitę. Kol kas Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose taikomos ketvirto lygio apsaugos priemonės, bus stengiamasi, kad liga neplistų.

„Stengiamės daryti viską, ką galime“, – patikino R. Narušienė.

Kol kas visi COVID-19 sergantys seneliai nėra ūmių būklių, susirgusiųjų neprireikė vežti į ligoninę.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė informavo, kad tiek gyventojai, tiek darbuotojai buvo tirti profilaktiškai.

Pasak G. Misiulionienės, NVSC Tauragės departamento specialistai atlieka atvejų epidemiologinę diagnostiką: apklausiami sergantys ir sąlytį turėję asmenys, aiškinamasi užsikrėtimo aplinkybės bei renkama kita epidemiologiškai svarbi informacija.

Taip pat teikiamos konsultacijos ir rekomendacijos senelių namų administracijai, darbuotojams dėl COVID-19 ligos plitimo prevencijos priemonių.

„Konkretus infekcijos šaltinis nėra nustatytas. Epidemiologinis tyrimas – tęsiamas“, – dėstė NVSC Tauragės departamento direktorė G. Misiulionienė.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00