Lietuvoje

2021.01.15 10:45

Ką veikia prieš mėnesį darbą baigę buvę ministrai – vieni jau turi darbus, kiti prižiūri bites

Aida Murauskaitė, Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.01.15 10:45

Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė darbą baigė jau prieš mėnesį, tačiau kai kurie buvo jo kabineto ministrai iki šiol atostogauja.

Portalas LRT.lt jau anksčiau pranešė, kad buvę užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai grįžta į diplomatinę tarnybą. Užsienio reikalų ministerijai aštuonerius metus vadovavusiam Linui Linkevičiui ir vieną kadenciją prie Krašto apsaugos ministerijos vairo stovėjusiam Raimundui Karobliui atkurti ambasadorių diplomatiniai statusai.

Tačiau ne visi buvusios Vyriausybės ministrai iškart panėrė į kitas veiklas. Pavyzdžiui, buvęs ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sakė atostogaujantis. R. Sinkevičius portalui LRT.lt teigė gavęs darbo pasiūlymų, tačiau kokie jie – neatskleidė

„Atostogauju. Darbų nepradėjau. Ateityje galbūt. Žinote, Seimas tradiciškai daro pertraukas tarp sesijų. Nuo Kalėdų iki kovo 10 paprastai Seimas neposėdžiauja. Būdavo tokios neoficialios atostogos, laisvesnis laikas. Tai kadangi esu pripratęs, negaliu dabar atsisakyti“, – kalbėjo buvęs ekonomikos ir inovacijų ministras.

Kol kas atostogauja ir viduryje kadencijos prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vairo stojęs Algirdas Monkevičius.

„Kaip ir sakiau baigdamas kadenciją, šiek tiek noriu atsikvėpti. Taigi esu namie, tvarkausi savo bibliotekoje, prižiūriu sodą, bites, grožiuosi gamta, fotografuoju. Tokių atostogų neturėjau gal 20 metų“, – apie savo dienas, palikus atsakingą postą, pasakojo pedagogas A. Monkevičius.

Be to, jis sulaukė kvietimo eiti pedagogines mokslines pareigas Mykolo Romerio universitete. To pedagogas ketina imtis pavasario semestre.

„Esu pradėjęs šiam darbui ruoštis“, – sakė A. Monkevičius.

Buvęs energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šiuo metu visą laiką ir dėmesį skiria šeimai.

„To dėl didelio darbo krūvio negalėjau daryti pastaruosius ketverius metus. Nieko nedirbu ir jokių planų neturiu. Akivaizdu, kad pragyvenimui reikės kažkur užsidirbti, tačiau kol darbo neturiu, šeimos išlaikymas gula ant antrosios pusės pečių“, – neslėpė darbą Energetikos ministerijoje pabaigęs Ž. Vaičiūnas.

Kadenciją baigęs finansų ministras Vilius Šapoka kol kas ilsisi ir atostogauja, o ko imsis ateityje, svarstys vėliau.

Kadenciją baigęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, kol šalyje karantinas, neketina imtis naujos veiklos.

Kol kas naujos veiklos, kaip teigė, nesiėmė ir buvęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. „Nieko kol kas. Taip, ilsiuosi“, – portalui LRT.lt sakė J. Narkevičius.

Kol kas aišku, kad visai be veiklos neliko buvęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Jau anksčiau pranešta, kad jis tapo Seimo nario, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Roberto Šarknicko visuomeniniu konsultantu.

Ne pilną kadenciją Kultūros ministerijai vadovavęs M. Kvietkauskas R. Šarknickui patarinėja, žinoma, kultūros klausimais.

Portalas LRT.lt taip pat primena, kad kai kurie buvusios Vyriausybės ministrai 2020 metų spalį vykusių rinkimų metu buvo išrinkti į Seimą. Tarp jų – buvęs premjeras S. Skvernelis, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, buvęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, buvusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Alytaus ligoninės COVID-19 skyrius
COVID-19 TRUMPAI
Gabrielius Landsbergis
2022.01.24 18:31

Landsbergis: mūšis dėl Europos vyks Ukrainoje

atnaujinta 20.05