Lietuvoje

2016.03.31 08:49

Lietuvai – svarbios žinios iš JAV transliuotojų tarybos

LRT.lt2016.03.31 08:49

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 30 dieną Vašingtone susitiko su JAV transliuotojų tarybos (Broadcasting Board of Governors) vadovybe, kuri informavo apie sprendimą pratęsti JAV finansavimą iš Lietuvos į Rytų kaimynes ir Rusiją transliuojamoms radijo laidoms, rašoma pranešime spaudai.

Šios programos iš Sitkūnuose esančios radijo stoties buvo transliuojamos nuo 2000 metų.

JAV taip pat nusprendė Lietuvos vyriausybei padovanoti 200 kW siųstuvą. Naujas modernus siųstuvas leis sustiprinti Vakarų valstybių informavimo ir kartu kovos su Rusijos propaganda pastangas regione ir komunikaciją Rusijoje, Ukrainoje ir kitose regiono valstybėse. Dabartinio, jau kelis dešimtmečius veikiančio, siųstuvo Sitkūnuose pajėgumas yra 75 kW.

Pokalbiuose su Transliuotojų tarybos vadovu Johnu Lansingu ir jo kolegomis aptartos galimybės stiprinti Rytų ir Vidurio Europos visuomenių atsparumą Rusijos kontroliuojamos žiniasklaidos kuriamai propagandai.

Ministras taip pat susitiko JAV valstybės sekretoriaus padėjėja Victoria Nuland. Susitikime akcentuota artėjančio NATO šalių narių vadovų susitikimo svarba bei Lietuvos ir JAV pasiryžimas siekti ambicingų ir į ateitį nukreiptų sprendimų dėl Aljanso adaptacijos prie pasikeitusios saugumo aplinkos.

Ministras su V. Nuland aptarė grėsmes mūsų regione ir priemones užtikrinti saugumą, sąjungininkų paramą ir veiksmus šioje srityje. V. Nuland pristatė JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry vizito Maskvoje rezultatus. Buvo apsikeista nuomonėmis apie  situaciją Rytų Ukrainoje. Ministras akcentavo transatlantinės veiksmų koordinacijos svarbą, išlaikant principingą poziciją dėl Rusijos.

Ministras Vašingtone taip pat dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje Naujojo Amerikos saugumo centre (Center for New American Security, CNAS) su JAV saugumo ekspertų bendruomene ir aptarė mūsų regionui kylančias hibridines grėsmes bei artėjantį NATO viršūnių susitikimą. Ekspertai pabrėžė svarbų Lietuvos vaidmenį stiprinant demokratijas Rytų Europoje ir euroatlantinį saugumą.

Saugumo iššūkius ir didesnio JAV karinio buvimo Europoje svarbą ministras taip pat aptarė su JAV viceprezidento Joe Bideno padėjėja Anna Makanju ir JAV gynybos sekretoriaus padėjėju Jimu Townsendu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.