Lietuvoje

2016.03.31 08:06

Aleksoto funikulierius vilios turistus

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.31 08:06

Kauno valdžia artėjant naujam turizmo sezonui svarsto, kaip Aleksoto funikulierių padaryti patraukliu ne tik vietos, bet ir užsienio turistams.

Daugiau nei prieš 80 metų pradėjęs veikti Aleksoto funikulierius pastaruosius dešimtmečius naudojamas kaip susisiekimo priemonė. Dėl nelankstaus darbo laiko užsienio turistų šis objektas dažniausiai buvo aplenkiamas. Kauno valdžia ėmėsi iniciatyvos keisti buvusią praktiką ir su keltuvą prižiūrinčia įmone sutarė ilginti darbo laiką bei sudaryti galimybę turistams apžiūrėti iki šiol tebeveikiančius funikulieriaus įrenginius.

„Jau sutarta ir su turizmo kompanijom, kurios informuotos apie prailgintą darbo laiką, apie galimybę sustot apačioje šlaito ir išleidus turistus juos pasitikti šičia, kur numatyta ir kavos atsigėrimo vieta, numatyti žiūronai į miesto panoramą ir tai bus patrauklu ne tik senovėje, bet bus patrauklu ir dabar“, – kalbėjo Mindaugas Žiedelis, Kauno turizmo informacijos centro direktorius.

Aleksoto keltuvo vagonai riedėdami plieniniais bėgiais kiek daugiau nei per minutę įveikia beveik 133 metrų kelią. Viršutinė stotelė įrengta su rūsiu, kuriame sumontuoti autentiški mechanizmai, pagaminti vienos Šveicarijos bendrovės, kuri pasaulyje garsėjo kaip keltuvų įrengimo specialistė.

„Akivaizdu, kad to neužteks, žmonės ten pasikėlę turi rast ne tik gražų vaizdą į senamiestį, bet turi turėt galimybę nusipirkt kavos puodelį ar gauti kitą paslaugą. Turime sutvarkyti apžvalgos aikštelę, bet tai procesai, kurie reikalauja didesnio pasiruošimo, laiko, nes kalbama apie ES lėšas“, – situaciją apibūdino Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Naujoves vietos ir užsienio turistams planuojama pristatyti gegužės pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt