Lietuvoje

2016.03.30 19:28

Latvijos prezidentas grįžta į tarnybą po širdies operacijos

BNS2016.03.30 19:28

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis trečiadienį pradėjo eiti savo pareigas po du mėnesius trukusios pertraukos, kurios prireikė širdies gydymui, pranešė prezidentūra.

Pasak atstovės spaudai Kristinės Jaunzemės, R. Vėjuonis, „sugrįžo į tarnyba“ trečiadienį, atgavęs jėgas po sausio 20 dieną darytos širdies operacijos Paulo Stradinio klinikinėje universitetinėje ligoninėje Rygoje. Gydytojai pakeitė užkrėstą širdies vožtuvą dirbtiniu.

K. Jaunzemė per spaudos konferencija trečiadienį perdavė 49-erių R. Vėjuonio žodžius, kad „būtina išmokti pamoką, jog negalima dirbti po 24 valandas septynias dienas per savaitę, jeigu turi sveikatos problemų“. Prezidentas pažadėjęs sulėtinti savo veiklos spartą.

Valstybės vadovu R. Vėjuonis buvo išrinktas 2015-ųjų birželį.

Dabar jis planuoja susitikti su visais ministrais, išklausyti pranešimų, kaip jiems sekasi dirbti nuo to laiko, kai buvo patvirtina ministro pirmininko Mariaus Kučinskio vadovaujama vyriausybė.

Prezidentas R. Vėjuonis vėliau trečiadienį per savo spaudos konferenciją Jūrmaloje pabrėžė, kad svarbiausias jo prioritetas bus saugumo klausimas.

„Į jį žiūrėsime pastarųjų įvykių kontekste, – sakė jis. – Terorizmas, migracija. Artėja NATO viršūnių susitikimas Varšuvoje. Saugumas yra pagrindinis klausimas darbotvarkėje“.

Jis dar užsiminė ir apie švietimo reformos, sveikatos sistemos reformos, šeimos politikos bei kitus svarbius klausimus.

R. Vėjuonis pažymėjo, kad reabilitacijos laikotarpis buvo iššūkis ir jam, ir jo artimiesiems.

„Norėčiau padėkoti visiems mane palaikiusiems. Aš įsitikinau, kad Latvijos žmonės yra stiprūs ir nuoširdūs, jų darbingumas yra neįkainojamas. Norėčiau padėkoti Latvijos daktarams“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.