Lietuvoje

2021.01.14 21:00

Klastingasis COVID-19 globos namuose: kai kur teko skiepyti ir jau persirgusius žmones, dalis net nežinojo, kad buvo užsikrėtę

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.14 21:00

Klaipėdos regione įsibėgėjo naujasis vakcinavimo nuo COVID-19 etapas. Tarp kitų šio etapo žmonių vakcina leidžiama ir slaugos bei globos įstaigų darbuotojams ir gyventojams. Pastebima, kad įstaigose, kurios jau buvo virtusios COVID-19 židiniais, pasitaikė atvejų, kai vakcinos prireikė ir jau persirgusiems žmonėms, mat, atlikus antikūnų testą šių nebuvo aptikta. Buvo ir tokių atvejų, kai antikūnų turėjo žmonės, kurie nė nežinojo, jog buvo užsikrėtę.

Šiomis dienomis Klaipėdoje ir Klaipėdos regione skiepijami naujam vakcinavimo etapui priskiriami žmonės – mobiliųjų COVID-19 punktų, karščiavimo klinikų darbuotojai, palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų pacientai bei šias paslaugas teikiantys darbuotojai, socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė informavo, kad uostamiesčiui iš viso buvo skirta 870 vakcinos dozių.

Viešosios įstaigos Klaipėdos miesto poliklinika vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė teigė, kad ketvirtadienį baigti skiepyti socialinės globos įstaigų sąrašuose buvę asmenys.

Kol kas procesas esą vyksta sklandžiai. Į polikliniką vakcinos atvykstantys žmonės nusiteikę gerai, aktyviai domisi tiek pačia vakcina, tiek galimu šalutiniu poveikiu, tačiau savo nuomonės nekeičia ir sutinka būti paskiepyti.

Antikūnai susiformavo ne visiems?

Vakcina jau pasiekė ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę, kuri praėjusių metų gruodžio pradžioje buvo linksniuojama tarp COVID-19 židinių. Tuomet virusu sirgo saujelė įstaigos darbuotojų ir pacientų.

Nors kalbama, kad tie žmonės, kurie jau persirgo, neturėtų būti skiepijami, nes jų organizme yra susiformavę antikūnai, tačiau prieš skiepijant žmonėms atliekami antikūnų testai uostamiestyje parodė, kad pasitaikė ir kitokių atvejų.

„Yra darbuotojų, kuriems, nors jie anksčiau ir turėjo teigiamus COVID-19 testus, antikūnai nesusiformavo. Tokių tikrai pasitaikė bent trys“, – teigė Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausioji gydytoja Danguolė Drungilienė.

Iš viso ligoninėje paskiepyti 62 žmonės, tarp jų – ir įstaigos darbuotojai, ir pacientai.

Ligoninės vyriausioji gydytoja patikino, kad šioje įstaigoje atsisakiusiųjų skiepytis nebuvo, visi turintieji teisę į vakciną jos labai laukė.

„Mano nuomone, atsisako tik tie, kas nematė, kaip serga ligonis. Tie, kas dirba su ligoniais, manau, tikrai neabejoja“, – teigė D. Drungilienė.

Ji taip pat pridūrė, kad visi žmonės, kuriems buvo sušvirkšta vakcina, jaučiasi gerai.

Klaipėdos miesto globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Aldona Gudeliauskienė taip pat pastebėjo, kad tiek gyventojai, tiek įstaigos darbuotojai noriai skiepijosi. Pasak jos, vakcinos atsisakė tik vienas gyventojas.

„Žmonės tikrai labai teigiamai žiūrėjo į vakciną ir jos laukė“, – patikino A. Gudeliauskienė.

Vakcina sušvirkšta 60 įstaigos globotinių ir darbuotojų.

Mano nuomone, atsisako tik tie, kas nematė, kaip serga ligonis.


Židiniu tapo dukart: vakcinų nemenkai daliai neprireikė

Kartenos katalikiškoji palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė COVID-19 ligos židiniu praėjusiais metais buvo virtusi dukart – pavasarį ir gruodį.

Pirmojo karantino metu liga išguldė reikšmingą skaičių įstaigos darbuotojų, o gruodį – slaugomų žmonių.

Viešosios įstaigos Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centras, kurios padalinys ir yra Kartenos katalikiškoji palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, direktorius Normantas Žeimys teigė, kad atliekant antikūnų testus paaiškėjo, kad daugumai neseniai įveikusiųjų COVID-19 ligą antikūnai susiformavo, tad tų žmonių skiepyti neprireikė.

Atlikus testus antikūnų neaptikta per pirmąją COVID-19 bangą, pavasarį, šia liga persirgusių darbuotojų organizme.

Anot direktoriaus, vakcinos prireikė 11 įstaigos darbuotojų.

„Pacientų nevakcinavome, nes dauguma jų buvo persirgę“, – aiškino N. Žeimys.

Testai pažėrė netikėtumų

Testavimas prieš skiepijimą staigmenų pažėrė Padvarių socialinės globos namuose. Įstaigos direktorė Rima Narmontienė teigė, kad buvo atvejų, kai paaiškėjo, kad žmogaus organizme yra susiformavusių antikūnų, nors asmuo nė nežinojo, jog sirgo COVID-19 liga.

Padvarių socialinės globos namai praėjusiais metais taip pat buvo virtę ligos židiniu. Iš šešių įstaigos skyrių COVID-19 liepsnojo trys, taigi čia sirgusiųjų skiepyti neprireikė.

Iš viso šiomis dienomis vakcina sušvirkšta 144 Padvarių socialinės globos namų gyventojams ir darbuotojams.

R. Narmontienės teigimu, iš įstaigos darbuotojų skiepytis atsisakė nemažai – apie 50 proc. Tačiau vakcinacijai įsibėgėjus savo nuomonę pakeitė apie 10 darbuotojų ir jie dar bus paskiepyti.

Pašnekovė neslėpė, kad dauguma skiepo atsisakiusiųjų taip apsisprendė ne todėl, jog turi gretutinių ligų, kuriomis sergant nepatariama skiepytis, o todėl, kad tokį sprendimą padiktavo plačiai plintančios melagienos.

Anot R. Narmontienės, jaučiamas patikimos informacijos apie vakciną ir vakcinavimo naudą stygius, todėl žmonės patiki socialiniuose tinkluose sparčiai plintančia informacija, kurią skelbia skiepų priešininkai.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11