Lietuvoje

2016.03.30 18:43

STT pareiškė įtarimus „Alnos“ vadovui T. Milakniui

BNS2016.03.30 18:43

BNS žiniomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė įtarimus bendrovės „Alna“ vadovui Tomui Milakniui, tirdama galimą piktnaudžiavimą vykdant Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodra“) viešuosius pirkimus.

STT direktorius Saulius Urbanavičius BNS patvirtino informaciją apie pareikštus įtarimus, tačiau dėl detalesnių atsakymų pasiūlė kreiptis į prokurorus.

„Jeigu jūs paklausėte, nepaneigsiu, bet plačiau nekomentuojame be prokuratūros leidimo“, – BNS trečiadienį sakė S. Urbanavičius.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Vilma Vidugirienė BNS trečiadienį sakė, kad šis tyrimas yra „nemažos apimties“, o jame figūruoja „ne vienas“ viešasis pirkimas.

Pasak prokurorės, tyrimas pradėtas šių metų vasarį. Daugiau duomenų ji neteikė.

Su T. Milakniu BNS susisiekti trečiadienio pavakare kol kas nepavyko. BNS paskambinus į „Alnos“ būstinę Vilniuje, atsiliepusi darbuotoja teigė negalinti komentuoti, ar T. Milaknis yra apklausiamas, ar bendrovės patalpose buvo atliekamos kratos.

STT trečiadienį pranešė, jog atliekant tyrimą trečiadienį atliktos kratos „Sodros“ darbuotojų ir privačios bendrovės vadovo darbo vietoje.

Kaip trečiadienį pranešė STT, įtariama, kad vykdant vieną iš viešųjų pirkimų „Sodroje“, neteisėtai buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti konkursą.

Taip proteguojant šią įmonę, „Sodra“ įsigijo prekių už gerokai didesnę kainą nei tokias pačias prekes siūlė įsigyti kita konkurse dalyvavusi įmonė. Ji dėl galbūt neteisėtų „Sodros“ darbuotojų ir kitų suinteresuotų asmenų veiksmų atsiėmė savo pasiūlymą, teigiama STT pranešime.

STT atliekamą tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.