Lietuvoje

2013.03.09 12:52

D. Grybauskaitė kvotas moterims laiko paskutine priemone

ELTA2013.03.09 12:52

Prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu portalui „EurActiv“ sakė, kad moterų kvotos verslo įmonių valdybose ir politikoje turėtų būti naudojamos tik kaip paskutinė priemonė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu portalui „EurActiv“ sakė, kad moterų kvotos verslo įmonių valdybose ir politikoje turėtų būti naudojamos tik kaip paskutinė priemonė.

„Svarbiausia užtikrinti lygias galimybes. Kvotos aukščiausioms pozicijoms versle ar politikoje yra tik paskutinė išeitis. Žinoma, tai priklauso nuo konkrečios situacijos kiekvienoje šalyje. Kartais teigiama diskriminacija yra reikalinga dėl savitos visuomenės tradicijos ar kultūros“, – sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuvoje aukštas pareigas bendrovių valdybose užimančių moterų skaičius santykinai viršija Europos Sąjungos (ES) vidurkį. Vis dėlto jis dar tikrai nesiekia ES rekomenduojamų 40 proc.

„Manau, kad švietimas yra raktinis žodis. Geras švietimo prieinamumas suteikia daugiau profesinės karjeros ir konkurencijos galimybių. Kai kuriuose sektoriuose trūksta moterų. Svarbu skatinti jų dalyvavimą technologijų srityje, gamtos moksluose ir moksluose apskritai“, – teigė D. Grybauskaitė.

Prezidentė minėjo, kad yra išlikusi moterų atlyginimų diskriminacija, ir teigė, kad tai neigiamai veikia ekonomiką. Be to, D. Grybauskaitė mano, kad daugelyje šalių dar gyvuoja lyčių stereotipai. Moterys konkuruodamos kartais turi būti dvigubai geresnės nei vyrai, bet Prezidentė sakė matanti teigiamų tendencijų.

„Tikiuosi, kad vis daugiau moterų pasieks aukštus postus moksle, versle ir politikoje, laikydamosi žaidimo taisyklių, kurios yra vienodos abiem lytims“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Populiariausi

Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas

Lietuvoje

2020.12.04 12:06

Nausėdos verdiktas – įvardijo, kurių Šimonytės teiktų kandidatų neskirs ministrais Armonaitė: naujas kandidatas – artimas partijos vertybėms; atnaujinta 13.47

14
Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.12.04 16:01

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti iki gruodžio 31 dienos pranešė, kaip galėtų griežtėti karantinas

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.12.04 13:14

Laikinasis ministras: kitą savaitę bus svarstomos naujos karantino griežtinimo priemonės nesutinka su Šimonytės kritika NVSC; atnaujinta 15.15

6