Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.09 12:52

D. Grybauskaitė kvotas moterims laiko paskutine priemone

ELTA 2013.03.09 12:52

Prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu portalui „EurActiv“ sakė, kad moterų kvotos verslo įmonių valdybose ir politikoje turėtų būti naudojamos tik kaip paskutinė priemonė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu portalui „EurActiv“ sakė, kad moterų kvotos verslo įmonių valdybose ir politikoje turėtų būti naudojamos tik kaip paskutinė priemonė.

„Svarbiausia užtikrinti lygias galimybes. Kvotos aukščiausioms pozicijoms versle ar politikoje yra tik paskutinė išeitis. Žinoma, tai priklauso nuo konkrečios situacijos kiekvienoje šalyje. Kartais teigiama diskriminacija yra reikalinga dėl savitos visuomenės tradicijos ar kultūros“, – sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuvoje aukštas pareigas bendrovių valdybose užimančių moterų skaičius santykinai viršija Europos Sąjungos (ES) vidurkį. Vis dėlto jis dar tikrai nesiekia ES rekomenduojamų 40 proc.

„Manau, kad švietimas yra raktinis žodis. Geras švietimo prieinamumas suteikia daugiau profesinės karjeros ir konkurencijos galimybių. Kai kuriuose sektoriuose trūksta moterų. Svarbu skatinti jų dalyvavimą technologijų srityje, gamtos moksluose ir moksluose apskritai“, – teigė D. Grybauskaitė.

Prezidentė minėjo, kad yra išlikusi moterų atlyginimų diskriminacija, ir teigė, kad tai neigiamai veikia ekonomiką. Be to, D. Grybauskaitė mano, kad daugelyje šalių dar gyvuoja lyčių stereotipai. Moterys konkuruodamos kartais turi būti dvigubai geresnės nei vyrai, bet Prezidentė sakė matanti teigiamų tendencijų.

„Tikiuosi, kad vis daugiau moterų pasieks aukštus postus moksle, versle ir politikoje, laikydamosi žaidimo taisyklių, kurios yra vienodos abiem lytims“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16