Lietuvoje

2021.01.14 14:30

Pradėjus skiepyti SPA darbuotojus, Dulkys žada – ateis ir vaistininkų, ir laboratorijų darbuotojų eilė

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.01.14 14:30

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė nematantis problemų dėl to, kad nuo COVID-19 skiepijami SPA centrų, kurių veikla šiuo metu apribota, darbuotojai. Seimo opozicija mano, kad šiuo metu būtų tikslingiau vakcinas skirti kitur.

Kadangi SPA centrai taip pat turi sveikatos priežiūros licencijas, jų darbuotojai jau yra skiepijami nuo COVID-19 prioritetine tvarka. Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys kalbėjo, kad prioritetų eilėje yra numatyta užbaigti skiepyti visą sveikatos apsaugos sistemą.

„Nebuvo kažkokių matymų apie išimtis. Žinau, kad SPA „Vilnius Anykščiai“ tikrai tokią licenciją turi ir skiepijosi. Viskas gerai. Manau, kad greitai dar daugiau prioritetinių grupių pasiskiepys“, – sakė A. Dulkys.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Tomas Tomilinas kalbėjo, kad vertėtų apsvarstyti pakeitimus, nes kai kuriuose regionuose situacija globos namuose yra sudėtinga, fiksuojami dideli mirtingumo skaičiai.

„Ar tikrai nevertėtų apsvarstyti to įsakymo pakeitimo? Dabar privačių įstaigų darbuotojai skiepijasi, tų įstaigų, kurių darbas yra apribotas. Vertėtų apsvarstyti“, – sakė T. Tomilinas.

Į tai atsakydamas A. Dulkys kalbėjo, kad situacija yra dinamiška, keičiasi: „Mes priėmėme sprendimus, kad palengvintume mūsų kovidinėms ligoninėms situaciją, ir mes suorganizavome, kad papildomų lovų būtų ir reabilitacinėse ligoninėse.“

Pasak A. Dulkio, tokių pacientų, kuriems likę sveikti dvi ar tris dienas, perkėlimas į reabilitacines ligonines palengvina pagrindinių COVID-19 pacientus gydančių įstaigų darbą.

Be to, A. Dulkys teigė, kad skiepijimo mastas tampa toks, kad greitai bus galima paskiepyti visus medicinos srities darbuotojus, ne tik dirbančius tiesiogiai su COVID-19 pacientais, taip pat vaistininkus, laboratorijų darbuotojus bei pereiti į kitas grupes.

„Valstietė“ Asta Kubilienė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad vakcinos skirtos Vyriausybės ekspertų grupės atstovams, nors nėra skiepijami, pavyzdžiui, šeimos gydytojai.

Populiariausi

Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7
Valdas Rakutis

Lietuvoje

2021.01.27 14:05

Konservatoriai ginasi Rakučio žodžių apie Holokaustą – pritrūko adekvatumo, tai asmeninė nuomonė Zingeris pasitraukė iš Rakučio vadovaujamos komisijos; atnaujinta 16.52

13