Lietuvoje

2021.01.14 13:25

Ministras: Aplinkos apsaugos departamento vadovybės komanda yra suformuota ne konkursų būdu

departamento vadovė atmeta kritiką; atnaujinta 16.12
Kornelija Mykolaitytė, ELTA2021.01.14 13:25

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybės komanda yra suformuota ne konkursų būdu, tuo metu eilinių inspektorių pareigybėms užimti konkursai skelbiami, o jų darbo vietų neužpildyta daugiau nei 70.

„Deja, matome, kad AAD vadovybės komanda yra suformuota ne konkursų būdu, ir tai kelia nerimą, nes visiems eiliniams inspektoriams šiuo metu skelbiami konkursai, jų darbo vietų neužpildyta per 70. Tuo tarpu vadovaujančių pareigūnų korpusas yra suformuotas be konkursų, neproporcingai išplėstas, tą yra pastebėjusi ir Valstybės kontrolės ataskaita, kad eilinių pareigūnų skaičius yra masiškai neužpildytas, tuo tarpu vadovaujančių pareigybių skaičius yra plečiamas ir net, sakyčiau, neproporcingai premijuojamas“, – Seime per Vyriausybės valandą ketvirtadienį sakė S. Gentvilas, atsakydamas į „valstietės“ Ligitos Girskienės klausimą.

Ministras sakė gaunantis iš darbuotojų skundų dėl priemonių, kurių imamasi prieš juos.

„Gaunu skundus iš darbuotojų dėl priemonių, kurių imamasi prieš juos, bet konkrečiai reikėtų pastangas sutelkti į išorę, į valstybinę kontrolę, kurią tikrai reikia taikyti neselektyviai, bet prieš visus“, – sakė S. Gentvilas.

„Praeitą vasarą buvo toks atvejis, kai buvo sustabdyta žemės ūkio bendrovių kontrolė, nors ji buvo numatyta mokestiniuose planuose. Tą atvejį tikrino Antikorupcijos komisija. Mano žiniomis, tą dieną, kai tapau ministru, kontroliuojančiam pareigūnui buvo pasakyta, kad galite tęsti kontrolę, nes ji buvo sustabdyta. Man tokie atvejai, kai pavedimais buvo stabdoma kontrolė, nepriimtini“, – nurodė aplinkos ministras.

Penktadienį S. Gentvilas pranešė pasirašęs įsakymą keisti AAD struktūrą.

„Ji keičiasi artimiausiu metu. Bus atsisakoma departamento brangiausių specialistų – naujos vadovybės patarėjų, kurių atsirado balandį net trys. Vėliau buvo įsteigtas ištisas Komunikacijos skyrius, kuris prilygsta ministerijos komunikacijos skyriui“, – anksčiau sakė S. Gentvilas.

Aplinkos apsaugos departamento vadovė: jokių politinių rekomendacijų nebuvo

Reaguodamas į viešumoje pasigirdusią abejonę, Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad visi departamente dirbantys valstybės tarnautojai ir darbuotojai priimti teisės aktų nustatyta tvarka.

Taip pat informuojame, kad teisės aktai leidžia perkelti valstybės tarnautoją iš vienos darbo vietos į kitą nepabloginant jo darbo sąlygų (Valstybės tarnybos įstatymo 26 str. „Valstybės tarnautojų tarnybinis kaitumas“).

„Noriu visiems priminti, kad Departamento struktūra, kurią jau pakeitė aplinkos ministras, buvo patvirtinta, iki tapau direktore. Be to, man pradėjus dirbti, du patarėjai jau dirbo, nes jie buvo priimti buvusio Departamento direktoriaus pavaduotojo, tuo metu atlikusio direktoriaus funkcijas“, – sako Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

„Akcentuoju, kad komandą formuoju iš valstybės tarnautojų (o ne politikų, kaip bandoma pateikti viešumoje) pagal kompetenciją, norą dirbti, norą prisidėti prie pokyčių aplinkosaugos sistemoje. Jokių politinių nurodymų, rekomendacijų nebuvo ir, net jei būtų, neklausyčiau. Gal būtent tai ir kliūna man formuojant komandą? Detalesnius skaičius, kaip dažnai taikomas valstybės tarnautojų kaitumo principas, manau, mielai pasakys Valstybės tarnybos departamentas“, – pažymi O. Vėbrienė.

Be to, priduria departamento vadovė, šiuo metu paskelbta 40 konkursų: „Tačiau jei yra specialistų, vidurinės grandies vadovų, norinčių persikelti iš vienos valstybės tarnautojo vietos į kitą ir atitinkančių kvalifikaciją, KVIEČIU! Ateikite, palaikysiu jūsų pasirinkimą ir asmeniškai padėsiu lengviau integruotis. Kviečiu naudotis teisės aktų suteikta galimybe!“

Populiariausi

Medikai

Lietuvoje

2021.01.22 09:32

Infekcija pasiglemžė nė 40-ies neturėjusio žmogaus gyvybę, su COVID-19 kovojo ilgiau nei mėnesį per parą – 1032 nauji atvejai, mirė 29 asmenys, 1453 pasveiko, atnaujinta 11.05

7
Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.01.21 22:28

Nausėda: realu iki vasaros nuo COVID-19 paskiepyti 70 proc. suaugusių žmonių ragino imtis veiksmų dėl Navalno; atnaujinta 01.05

5