Lietuvoje

2021.01.14 17:52

Savaitės orai: sinoptikė prognozuoja itin šaltą savaitgalį – žiema nagus rodys net 26 laipsnių šalčiu

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2021.01.14 17:52

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė LRT RADIJUI sako, kad šį savaitgalį sulauksime tikros šalčio bangos. Žiema savo nagus rodys grasindama net 26 laipsnių šalčiu. Ir nors nuo antradienio pajusime šiltesnį Atlanto dvelksmą, tačiau pasitraukiantis šaltis mūsų šalyje užkurs pūgų, lijundrų, šlapdribų ir rūkų spektaklį.

Gyventojams vis labiau besiskundžiant nevalomais keliais, o kelininkams nespėjant jų valyti, sinoptikė sako turinti gerų žinių – „sniegai baigiasi“. Tačiau, anot jos, nustojus snigti, turėsime kitą bėdą – plikledžius. „Darbų tikrai užteks, o vairuotojai ir pėstieji turėtų būti labai atsargūs“, – įspėja I. Marcinonienė.

Didžiausia sniego danga, anot sinoptikės, yra šiaurės vakariniuose rajonuose. „Aš kalbu apie vietoves aplink Šiaulius, apie visą ta Žemaitijos šiaurės vakarinę pusę. Ten sniego storis siekia net 20 centimetrų, – tikina ji. – Rytų Lietuvoje taip pat daug sniego. Vilniuje jo apie 16 cm. O šiaip šalyje vyrauja 9–12 cm. Snigo storymė.“


Artimiausią naktį mūsų lauks 12–17 laipsnių šaltis, įspėja sinoptikė. „Pajūryje gali būti tik 9 laipsniai šalčio, tačiau tai vis tiek yra daug“, – sako I. Marcinonienė.

Pašnekovė kviečia ne tik pasirūpinti savo tinkama apranga, tačiau ir pasirūpinti savo augintiniais, ypač tais, kurie yra auginami lauke. Sinoptikė taip pat ragina nepamiršti ir laukinių gyvūnų, kuriems šis ateinantis beveik savaitės trukmės šaltasis periodas bus nelengvas dėl maisto paieškų.

Žiema trauktis nesiruošia: bus ir saulės, ir žvarbaus vėjo gūsių

Penktadienį sinoptikė prognozuoja jau tik nedidelį pasnyguriavimą. „Oro temperatūra bus nuo 8 iki 13 laipsnių šalčio. Tik pajūryje bus šilčiau – 5–7 laipsniai šalčio“, – sako LHMT vyriausioji specialistė.

Šeštadienį šiek tiek sniego turėtų sulaukti vakariniai šalies rajonai. Sinoptikė įspėja, kad nors pūs ir nestiprus vėjas, tačiau jis bus šiaurys ir jausime jo ypatingą žvarbą. Ji taip pat įspėja, kad tai lems ir itin žemas oro temperatūras.

„Oro temperatūra šeštadienio naktį rytiniuose rajonuose gali nukristi net iki 22 laipsnių šalčio. Tik vakariniuose rajonuose šaltis nebus toks nuožmus – spaus 11–16 laipsnių šaltukas, – itin šaltą naktį prognozuoja sinoptikė. – Šeštadienio dieną oro temperatūra svyruos nuo 10 iki 15 laipsnių žemiau nulio. Tiesa, prie jūros šaltis taip stipriai nesikandžios – bus nuo 6 iki 9 laipsnių šalčio. Sulauksime daugiau pragiedrėjimų. Gali išlįsti saulė. Vėjas silps.“

Nuo sekmadienio iki pat antradienio nakties kritulių nėra numatoma, tvirtina I. Marcinonienė. Pasak jos, į šalį toliau plūs arktinis šaltis.

„Gerai nors tiek, kad turime gan didelę sniego storymę, tad galime būti ramūs dėl augalų apsaugos. Sekmadienio naktis turėtų būti viena iš šalčiausių. Oro termometro stulpelis rodys 20–25 laipsnius šalčio. Pajūryje šaltis taip pat parodys savo nagus – oro temperatūra kris iki 17–19 laipsnių šalčio.

Taigi, žvejams tai yra gera naujiena, nes storės ledas, – sako I. Marcinonienė. – Dieną oro temperatūra svyruos nuo 12 iki 17 laipsnių šalčio. Vakariniuose rajonuose bus 9–11 laipsnių žemiau nulio.“

Pirmadienis bus paskutinė diena, kada jausime to stipraus šalčio bangą, tikina sinoptikė. „Dar naktį oro temperatūra kris iki 26 laipsnių šalčio, tačiau daugelyje rajonų oro temperatūra turėtų sukiotis apie 17 laipsnių žemiau nulio. Pajūryje turėtų laikytis 12–14 laipsnių šaltukas.

Diena dar taip pat bus šalta. Daugelyje rajonų bus 11–16 laipsnių šalčio. O štai pajūryje to šaltuko jau visai nedaug teliks – vos 5–7 laipsniai šalčio“, – prognozuoja hidrometeorologijos tarnybos specialistė.

Pašnekovė sako, kad jau antradienį pajusime, kad vėjas kardinaliai pakeis savo kryptį, o tai pranašaus ir švelnesnius, ne tokius atšiaurius orus. „Antradienį pajusime, kad vėjai nusisuka nuo šiaurės. Pūs pietų, pietryčių vėjai. Pamažu pajusime Atlanto dvelksmą, – tikina sinoptikė. – Nuo savaitės vidurio stiprės vėjai ir ateis šiluma.“

Tačiau šiltesnėmis oro temperatūromis sinoptikė sako nelinkusi džiaugtis, mat jie atneš itin nemalonius orus į visą mūsų šalį. „Vis tik bus negeri reiškiniai. Kada šaltis išstumiamas į rytus ir ateina Atlanto ciklonas su šiluma ir drėgme, prasideda ir šlapdribos, ir pūgos, ir lijundros, ir rūkas. Tuomet sakysime, kad kaip gerai buvo, kada buvo tie stiprūs šalčiai“, – sako LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Žiema trauktis nesiruošia: bus ir saulės, ir žvarbaus vėjo gūsių

Populiariausi

Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7
Valdas Rakutis

Lietuvoje

2021.01.27 14:05

Konservatoriai ginasi Rakučio žodžių apie Holokaustą – pritrūko adekvatumo, tai asmeninė nuomonė Zingeris pasitraukė iš Rakučio vadovaujamos komisijos; atnaujinta 16.52

13