Lietuvoje

2021.01.14 11:48

Visuomenės pasitikėjimo didėjimas, skaidrumas ir stipri komanda – tokie pirmieji Grunskienės tikslai generalinio prokuroro kėdėje

Nausėda gyrė naująją vadovę ir tikisi prokuratūros stiprėjimo; atnaujinta 12.00
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.01.14 11:48

Gruodžio viduryje naująja generaline prokurore patvirtinta Nida Grunskienė po susitikimo su šalies vadovu akcentuoja, kad neketina dalyti tuščių pažadų, nes laukia sunkus darbas, o vieni prioritetų – didinti institucijos pasitikėjimą visuomenės akyse.

„Šiandien davusi priesaiką prezidentui nenoriu dalyti tuščių pažadų, laukia rimtas ir sunkus darbas, didinant visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, užtikrinant skaidrumą, kai priimami svarbūs ir neretai žmonių likimus pakeičiantys sprendimai“, – po priesaikos kalbėjo naujoji generalinė prokurorė N. Grunskienė.

Generalinė prokurorė: šiandien davusi priesaiką prezidentui nenoriu dalinti tuščių pažadų

Ji neatskleidė, ar jau yra pasirinkusi savo pavaduotojus, tik patvirtino, kad vyksta pokalbiai, o komandos prioritetas – stiprūs profesionalai.

„Man labai svarbu, kad Lietuvos žmonės matytų prokuratūrą, kokią matau aš, – stiprią, teisingą, atvirą instituciją, kurioje dirba profesionalūs, savo darbui atsidavę ir žmonių interesus ginantys žmonės“, – sakė naujoji generalinė prokurorė N. Grunskienė.

Naujosios institucijos vadovės teigimu, ji jau dabar išsikėlė keletą tikslų, kurie galėtų sustiprinti generalinę prokuratūrą. Vienas jų – stiprios ir profesionalios komandos, kuri institucijos prestižą keltų visuomenės akyse, suformavimas.

„Prokurorų pavardžių nenorėčiau minėti, tačiau žinau, kad komandą sudarys stiprūs, profesionalūs ir savo darbą gerai išmanantys prokurorai“, – teigė N. Grunskienė.

Ji plačiau nevertino buvusio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio darbo, taip pat nekalbėjo apie jo galimybę likti institucijoje. N. Grunskienės teigimu, buvęs vadovas „pasirinko kitą kelią“.

N. Grunskienės buvo paklausta, kaip ji vertina pastaruoju metu Lietuvą krečiantį vakcinavimo skandalą ir teisėsaugos pradėtą tyrimą.

Naujosios generalinės prokurorės teigimu, kol kas apie visą situaciją kalbėti sunku, tačiau tyrimas atliekamas, o apie jo rezultatus visuomenei bus pranešta priėmus sprendimus.

„Informacija yra žinoma, yra atliekamas tyrimas ir kai bus priimtas sprendimas, prokuratūra informuos visuomenę“, – apie skandalingą skiepų istoriją trumpai pasisakė N. Grunskienė.

N. Grunskienė prisiekti turėjo gruodžio 30 dieną, tačiau tuomet jai buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu ir ceremonija buvo atidėta.

Nausėda gyrė už asmenines savybes ir tiki, kad Grunskienė sustiprins institucijos darbą

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį priėmė N. Grunskienės priesaiką ir paskyrė ją Generalinės prokuratūros vadove.

Kalbėdamas apie naująją prokuratūros vadovę šalies vadovas negailėjo pagyros žodžių, teigė, kad ji turi tinkamas asmenines savybes bei darbo patirties, tinkamos vadovauti vienai svarbiausių šalies institucijų.

„Per atranką mes teikėme didelę reikšmę ne tik kandidato dalykinėms savybėms, bet ir vertybinėms nuostatoms, patirčiai ir, žinoma, tai aplinkybei, kad kandidatė ilgus metus vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūrai“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

Jo teigimu, naujoji generalinė prokurorė turi visas reikalingas prielaidas prisidėti prie tų sprendimų, kurie visai Lietuvai yra aktualūs, nes reikia sustiprinti prokuratūros prestižą, įvaizdį bei išjudinti tas problemas, kurios ilgus metus buvo sunkiai sprendžiamos.

„Šiandien visuomenė labiausiai stokoja teisingumo jausmo, Generalinės prokuratūros vaidmuo čia yra labai svarbus“, – kalbėjo prezidentas, jis gyrė N. Grunskienę už patirtį ir lyderio savybes.

Prieš perduodamas žodį naujajai Generalinės prokuratūros vadovei prezidentas atskleidė, jog per asmeninį pokalbį palinkėjo N. Grunskienei, kad jos darbas per artimiausius penkerius metus būtų toks, kad būsimam šalies vadovui ar naujajam parlamentui nekiltų abejonių dėl jos skyrimo dar vienai kadencijai.

„Geriausias kriterijus po penkerių metų, kuomet bus vertinamas jūsų darbas, ar prezidentas norės jus pasiūlyti antrajai kadencijai, o Seimas absoliučia balsų dauguma priims ir patvirtins jūsų kandidatūrą“, – tokį palinkėjimą N. Grunskienei skyrė G. Nausėda.

Ilgus metus vadovavo Panevėžio prokuratūrai

LRT.lt primena, kad N. Grunskienė Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovavo nuo 2013 metų, ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei dešimt metų – Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.

Karjerą N. Grunskienė pradėjo 1992 metais Kupiškio rajono apylinkės prokuratūroje, 1998 metais perėjo į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir čia kilo karjeros laiptais.

Teisininkės išsilavinimą ji įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Generalinio prokuroro kadencija – penkeri metai.

Pastaruosius septynerius metus Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovavusi N. Grunskienė generalinio prokuroro poste pakeitė gruodžio 29 dieną savo penkerių metų kadenciją baigusį E. Pašilį.

Populiariausi