Lietuvoje

2016.03.30 10:32

L. Graužinienė: nieko bloga, kad vidaus reikalų ministro ieško partija, kuriai pareikšti įtarimai

ELTA 2016.03.30 10:32

Seimo pirmininkė, „darbietė“ Loreta Graužinienė nemato nieko bloga, kad Vidaus reikalų ministerija yra kontroliuojama partijos, kuriai pareikšti įtarimai. Pasak Seimo vadovės, kol neįrodyta kaltė, partijai taikoma nekaltumo prezumpcija.

„Partija yra visuomeninė organizacija, pagrindines, parlamentines partijas vienija ne vienas tūkstantis žmonių ir tikrai ne visi dalyvauja procesuose dėl kurių galbūt partija įtariama. Bet taip pat noriu pažymėti, kad gyvename teisinėje valstybėje ir tol, kol neįrodyta kaltė, tai mes negalime taikyti vienokių ar kitokių sankcijų ar ignoruoti, nes iš tiesų teisingumą vykdo teismai, taip parašyta mūsų Konstitucijoje, tad turime gerbti savo demokratinės valstybės principus, dėl kurių ir kovojome“, – trečiadienio rytą interviu „Žinių radijai“ sakė L. Graužinienė.

Ji pridūrė tikinti, kad partija Tvarka ir teisingumas ras tinkamą kandidatą į vidaus reikalų ministrus, kuris nebus susijęs su atliekamais ikiteisminiais tyrimais, bus kompetentingas bei galės pabaigti likusius darbus, nes, kaip pripažino, naujam ministrui pokyčių padaryti jau nebepavyks, šiai pozicijai reikalingas patyręs žmogus.

Tarp galimų „tvarkiečių“ kandidatų į vidaus reikalų ministro postą minint ir Seimo narį Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoją prof. Povilą Gylį, L. Graužinienė sakė informacijos apie kandidatus vadovauti Vidaus reikalų ministerijai neturinti.

L. Graužinienė sutiko su „tvarkiečių“ lyderiu Rolandu Paksu, kad tol, kol kandidatūra nepateikta Premjerui, ją būtų nekorektiška viešai įvardinti. Kita vertus, vertindama P. Gylį, Seimo Pirmininkė šį politiką apibūdino kaip patyrusį, turinti ministro darbo patirties.

„Tai jam mokytis to „ministravimo“ pradžiamokslio turbūt jau nereikės. Manau, kad jis yra vienas iš geresnių pasirinkimų, kurie gali būti“, – teigė L. Graužinienė.

L. Graužinienė nemanė, kad naujai paskirtas vidaus reikalų ministras susilpnins saugumo padėtį šalyje, nes už tai valstybėje atsakinga visa struktūra.

„Ministrai yra tie žmonės, kurie turi užtikrinti tos sistemos funkcionavimą, finansavimą ir spręsti organizacinius klausimus“, – sakė ji.

Tvarkos ir teisingumo deleguotam vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui nusprendus trauktis iš pareigų, L. Graužinienė sakė, kad dabar viskas priklauso nuo Premjero Algirdo Butkevičiaus.

„Apsisprendimą vakar ministras išreiškė ir reikia gerbti jo nuomonę“, – teigė Seimo vadovė.

Tai, kad pasikeitus politinėms aplinkybėms, keičiasi ministras, pasak L. Graužinienės, yra ne pirmas nepriklausomos Lietuvos politikoje. Seimo vadovė paragino gerbti susiformavusias politines tradicijas.

„Kada partijos laimi rinkimus ir rinkėjai patiki daugumos mandatą, tokiu atveju yra pasirašoma koalicinė sutartis ir toje koalicinėje sutartyje yra apibrėžiama, kuri partija yra atsakinga už kurią sritį, ir deleguoja į ten atitinkamai savo ministrą. (...) Taigi, manau, kad visada visoje politinėje sistemoje (ne tik Lietuvoje) taip yra ir reikia tiesiog gerbti tą politinę tradiciją, kokia yra susiformavusi nuo pat pradžių. Todėl tai ne pirmas atvejis per tuos 25-erius metus, (...) ir, manau, kad ir toliau reikia tas tradicijas išlaikyti. Aš galbūt pasakysiu taip labai paprastai: juk negali tas pats žaidėjas žaisti dvejose komandose, jeigu palyginsime su sportu“, – teigė Seimo Pirmininkė.