Lietuvoje

2021.01.13 22:35

Prasidėjo skiepijimas „Moderna“ vakcina: kol vieni globos namai švenčia gavę skiepus, kiti jų atsisako

Aistė Valiauskaitė, Žygintas Abromaitis, Aina Mizgirdė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.13 22:35

Šalyje pradėta skiepyti antrąja Europos Sąjungoje patvirtinta vakcina nuo COVID-19 – „Moderna“. Ja pirmieji skiepijami Kauno poliklinikos medikai, globos namų gyventojai. Kaune atsirado dveji globos namai, kurie, pasak savivaldybės, skiepytis atsisakė. Skiepijimas kita – „Pfizer–BioNTech“ – vakcina iš vienos siuntos buvo laikinai sustabdytas. Baimintasi, kad į Kauną ir Panevėžį vežta siunta sugadinta, nes galėjo būti pažeista šalčio grandinė.

„Pfizer–BioNTech“ vakcinos vežimas – sudėtingas, vakciną būtina laikyti dideliame šaltyje. Antradienį viskas vyko ne taip sklandžiai – vežant vakciną į Kauno klinikas ir Panevėžio ligoninę šaltis sumažėjo. Siuntoje buvo 4,5 tūkstančio vakcinos dozių. Sveikatos apsaugos ministerija buvo nurodžiusi laikinai sustabdyti skiepijimą šios siuntos vakcina, tačiau gavusi gamintojo patvirtinimą, leido atnaujinti skiepijimą, nes temperatūrinis nuokrypis esą yra leistinose ribose.

Temperatūrai mažiau jautri ir 20 laipsnių šaltyje laikoma „Moderna“ vakcina pasiekė Kauno centrinį paštą. Čia pirmoji šios vakcinos dozė suleisti Kauno poliklinikos šeimos gydytojui, kuris per pandemiją dirba ir karščiavimo klinikoje. Medikas sako domėjęsis, kuo jam leidžiama „Moderna“ vakcina skiriasi nuo jau plačiau skiepytos „Pfizer-BioNTech“.

„Nežinom kol kas, atsakymai bus po pusmečio, kiek bus imunitetas, koks jis susiformuos“, – tikina paskiepytas medikas Algirdas Jančauskas.

Žinios. Pokyčiai Estijos vyriausybėje: naująja premjere taps opozicijos lyderė Kaja Kallas

Iš viso Kauno poliklinika gavo 2400 šios vakcinos dozių.

„Dabar pagal prioritetą ateis dirbantys karštuose taškuose – karščiavimo klinikoje ir mobiliame punkte, paskui, pagal ministro prioritetus, – kitos kategorijos“, – aiškina Kauno poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

„Moderna“ vakcina skiepijami ir globos įstaigų gyventojai, tačiau, pasak miesto valdžios, dvi įstaigos vakcinos atsisakė.

„Nedidelės privačios įstaigos išsakė pageidavimą, kad jos šiuo metu nenori vakcinavimo. Įstaigos pasisakė ir už savo gyventojus, mes lauksime pačių gyventojų reakcijos ir jų galutinio sprendimo, ar jie sutinka vakcinuotis“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Kitur – vakcina labai laukiama. Po skiepo globos namų gyventojai pasitinkami kaip herojai. Prasidėjęs skiepijimas čia – tikra šventė. Globos namų gyventojai sako, kad abejonių dėl vakcinos neturėjo.

Visų globos namų gyventojai ir darbuotojai turėtų būti paskiepyti per šią savaitę. Skiepijami koronavirusu nesirgę žmonės, o kai kur tokių vis mažiau.

Vilniaus Antavilių pensionate per parą nustatyti 53 nauji koronaviruso atvejai. Visuomenės sveikatos centras skelbia, kad iš viso su protrūkiu Antavilių pensionate siejama daugiau nei 400 atvejų, nustatytų per kelias savaites.

Židiniai liepsnoja, o atvejų skaičius vėl keturženklis – beveik 1700. Kol kas numatyta karantino pabaiga – sausio 31 diena, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad gali būti atšaukti kai kurie ribojimai, bet tikrai ne visi.

Kokios būtų karantino švelninimo sąlygos, I. Šimonytė su sveikatos ekspertais tarsis kitą savaitę.

Populiariausi

Socialinės globos namai

Lietuvoje

2021.01.16 09:34

Koronavirusas ir toliau siaučia globos namuose, naujas židinys – Varnių slaugos ligoninėje Per prėjusią parą fiksuoti nauji 1122 susirgimai ir 28 mirtys; atnaujinta 10.55