Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.30 08:31

Branduolinio saugumo viršūnių susitikime Lietuva primins apie Astravą

Vašingtone vyks Branduolinio saugumo viršūnių susitikimas, kuriame dalyvaus daugiau kaip pusšimčio valstybių lyderiai. Lietuva vienintelė iš Baltijos šalių yra pakviesta dalyvauti šiame susitikime.

Į Vašingtoną išvykstanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad šiuo metu, kai Europa susiduria su terorizmo keliamomis grėsmėmis, branduolinis saugumas ypač svarbus. Tad susitikime bus kalbama ne tik apie valstybių įsipareigojimus branduoliniam saugumui, bet ir apie branduolinio terorizmo grėsmes. Bus tariamasi, kaip joms užkirsti kelią, kaip stiprinti atominių jėgainių apsaugą, užtikrinti radioaktyvių medžiagų saugyklų apsaugą, kad būtų išvengta branduolinių medžiagų kontrabandos. 

Prezidentė taip pat ketina atkreipti pasaulio lyderių dėmesį ir į šalia Lietuvos statomą Astravo atominę jėgainę, kuri, teigiama, kelia grėsmę ir mūsų šaliai, ir visam regionui, nes statoma pažeidžiant tarptautines konvencijas, nesilaikant pasaulinių branduolinės saugos standartų. Todėl, pasak prezidentės, būtinas tarptautinis dėmesys, kad Baltarusija išsklaidytu abejones dėl būsimos jėgainės saugumo.

„Matome, kad teroras taip pat pradeda mėginti žiūrėti ta kryptimi. Todėl mums, visoms šalims, būtina iš anksto apgalvojus užtikrinti saugumą. Yra prisiimti tam tikri įsipareigojimai ir apie jų užtikrinimą kaip tik ir kalbėsime. 

Bus ir darbinė vakarienė su prezidentu B. Obama, ir trys sesijos, kurių metu dalyvaus ne tik tos grupės šalių narių vadovai, bet ir Jungtinių Tautų ir TATENOS vadovai. Taigi tai yra rimtas forumas, kuriame svarbu išsakyti ir savo nuomonę, o Lietuvai tai yra, be abejo, Astravo elektrinės saugumas. Iki šiol  mes matome, kad ši elektrinė statoma neskaidriai, net nėra įleidžiami TATENOS ekspertai. Taigi turime šį klausimą kelti aukščiausiame lygmenyje, turime priminti, reikalauti, kad ši elektrinė būtų saugi ne tik mums, bet ir visai Europai, pačiai Baltarusijai“, – prieš susitikimą kalbėjo prezidentė.

Darbo vizito Vašingtone metu Prezidentė susitiks su lietuvių bendruomene JAV ir dalyvaus bendruomenės surengtoje Atvelykio šventėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi