Lietuvoje

2021.01.13 18:02

VTEK aiškinsis, ar Skvernelis nepažeidė įstatymo, kai Verygai dovanojo ginklą

LRT.lt2021.01.13 18:02

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl buvusio premjero Sauliaus Skvernelio elgesio. Etikos sargai aiškinsis, ar dovanodamas ginklą buvusiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, S. Skvernelis nepažeidė teisės aktų.

Prieš metus VTEK nutarė, kad A. Veryga pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, kai skyrė lėšų projektui, kurį vykdė VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos, kuriose dirba jam artimas žmogus.

Dėl to, kad buvo pripažintas pažeidusiu įstatymą, kaip numato teisės aktai, A. Veryga metus laiko negalėjo būti skatinamas. Visgi 2020-ųjų rugpjūtį tuomet dar premjero pareigas ėjęs S. Skvernelis padovanojo A. Verygai vardinį ginklą, kaip padėką už pandemijos suvaldymą.

Būtent dėl to ir pradėtas tyrimas, ar S. Skvernelis nepažeidė teisės aktų, kai skatino A. Verygą, kuris negalėjo būti skatinamas, nes pažeidė įstatymą.

Susisiekti su S. Skverneliu ir A. Veryga portalui LRT.lt nepavyko.

Portalas LRT.lt primena, kad pernai sausio 15 dieną VTEK nusprendė, kad priimdamas sprendimus dėl žmonos darbovietės, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nenusišalino ir taip pažeidė įstatymą.

Komisija skelbė, kad sveikatos apsaugos ministras 2017 metais priėmė keturis įsakymus, susijusius su jo žmonos darboviete – Kauno klinikomis.

Ministro įsakymais buvo skirtas finansavimas atnaujinti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų įrangą, skirtą gydyti onkologinėmis ligomis sergančius pacientus.

Populiariausi

COVID-19/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.24 09:33

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai tęsiasi vaikų darželiuose ir įmonėse, vis dar sunkiai valdoma padėtis šalies globos namuose per parą – 773 nauji atvejai, mirė 18 žmonių; atnaujinta 11.09

7
COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.23 12:27

„AstraZeneca“ Lietuvai pirmąjį ketvirtį tieks tik penktadalį žadėtų vakcinų Nausėda: tai nepakeis tikslo paskiepyti 2 mln. gyventojų vidurvasarį, atnaujinta 16.37