Lietuvoje

2021.01.13 15:20

Premjerė užsiminė apie naujas kovos su pandemija strategijas: darželiuose – paviršių tyrimas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.01.13 15:20

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad su sveikatos specialistais tariamasi dėl naujų koronaviruso testavimo strategijų. Ji neatmetė, kad gali būti nutarta kai kuriose įstaigose gali būti tiriami įvairių daiktų paviršiai.

Anot I. Šimonytės, testavimas yra itin svarbi kovos su koronaviruso pandemija dalis, tačiau ji turi būti taikoma kompleksiškai su kitomis priemonėmis. Premjerės teigimu, šiuo metu su ekspertais tariamsi, kokius testavimo būdus naudoti, siekiant platesnės koronaviruso diagnositikos, siekiant užkardyti viruso židinius ir siekiant efektyvesnės prevencijos.

„Kol vakcinavimo procesas tęsis, testavimas gali būti gera priemonė bent jau šiek tiek keisti karantino sąlygas“, – trečiadienį, po Vyriausybės posėdžio, žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Kalbėdama apie testavimo būdus premjerė tikino, kad kai kuriose įstaigose, siekiant užkirsti kelią viruso plitimui, galėtų būti tiriami ir daiktų paviršiai.

„Mes kalbame apie įvairias testavimo priemone – ir serologinį testavimą, ir antigenų testavimą, ir taip paviršių testavimą, kuris yra mūsų mokslininkų išbandytas ir galėtų būti gana gera priemonė, pavyzdžiui, tokiose institucijose kaip darželiuose“, – svarstė I. Šimonytė.

Populiariausi