Lietuvoje

2021.01.13 14:35

Šimonytė: norime išvengti amerikietiškų kalnelių – sausio 31 d. visų ribojimų neatšauksime

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.01.13 14:35

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad koronaviruso susirgimų tendencija Lietuvoje nuteikia pozityviai, tačiau, anot jos, neverta tikėtis, jog sausio 31 d. Vyriausybė panaikins visus karantino ribojimus.

I. Šimonytė, trečiadienį po Vyriausybės posėdžio paklausta, ar sausio 31 d. galima tikėtis karantino pabaigos, užsiminė, kad kai kurie ribojimai gali būti atšaukti, bet tikrai ne visi, nes, premjerės teigimu, Lietuva susiduria su ne vienu rimtu iššūkiu kovoje su pandemija.

„Ne visi apribojimai privalo išlikti, bet, žinoma, mes, pirmiausia, būsime sargūs dėl situacijos ir, nepaisant to, kad būna dienų, kada skaičiai atrodo gerokai geriau, būna dienų, kaip šiandien, kai jie tarsi vėl atrodo blogiau, bendra tendencija atrodo pozityvi, tik klausimas, ar pakankamai sparti. Nes mūsų iššūkiai yra du. Pirmas iššūkis yra tas, kad mes turime nulipti nuo gana aukšto kalno. Antras iššūkis yra, kad tuo pačiu metu aplinkui, kažkur netoliese Lietuvos, plinta (koronaviruso – LRT.lt) mutacijos, kurios gali vėl labai greitai tą kalną užauginti“, – perspėjo I. Šimonytė.

Šimonytė: sausio 31 dieną visų ribojimų neatšauksime

Ji ragino pažvelgti į Airijos situaciją, kur atšaukus karantiną, teko vėl jį paskelbti, mat dėl koronaviruso mutacijos susirgimų skaičius vėl pašoko į viršų.

„Pakako (Airijoje – LRT.lt) karantiną atšaukti bei įsisukti mutacijai, kai teko vėl įvesti naują karantiną. Tai labiausiai norėtumėme išvengti tokių amerikietiškų kalnelių, norėtumeme, kad išėjimo (iš karantino – LRT.lt) strategijos būtų valdomos, derinamos su testavimo ir vakcinavimo sprendimais. Ir tikrai nebus taip, tą galiu pasakyti, kad sausio 31 dieną visi apribojimai neteks galios. Kažkokia apribojimų dalis – galbūt, bet kokie, kokiais tempais, kokiais etapais, dėl to dar turėsime tartis“, – aiškino Vyriausybės vadovė.

I. Šimonytė teigė, kad kitą savaitę su sveikatos ekspertais bus tariamasi, ar gali būti švelninamos karantinos sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir kada.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė dėl koronaviruso grėsmės karantiną yra pratęsusi iki sausio 31 d.

Populiariausi

COVID-19/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.24 09:33

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai tęsiasi vaikų darželiuose ir įmonėse, vis dar sunkiai valdoma padėtis šalies globos namuose per parą – 773 nauji COVID-19 atvejai, mirė 18 žmonių; atnaujinta 11.09

7
COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.23 12:27

„AstraZeneca“ Lietuvai pirmąjį ketvirtį tieks tik penktadalį žadėtų vakcinų Nausėda: tai nepakeis tikslo paskiepyti 2 mln. gyventojų vidurvasarį, atnaujinta 16.37