Lietuvoje

2021.01.13 13:24

Keičiasi planai: Vyriausybė papildomai pirks ne „Moderna“, o „Pfizer“ vakcinas nuo COVID-19

atnaujinta 14.57
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.01.13 13:24

Farmacijos kompanijai „Moderna“ pakėlus kainas už vakcinas nuo koronaviruso, Vyriausybė nusprendė papildomai nepirkti vakcinų iš šios kompanijos. Daugiau vakcinų bus įsigyjama iš kitos kompanijos, tai yra iš „Pfizer-BioNTech“.

Tokį protokolinį sprendimą Vyriausybė priėmė trečiadienį.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Vyriausybės pasitarime teigė, kad tokių pakeitimų reikia dėl to, kad kompanija „Moderna“ pakėlė kainą už vakcinas, pakeitė vakcinų tiekimo sąlygas. Tad, anot jo, atsižvelgiant į tai, siūloma daugiau vakcinų pirkti iš kompanijos „Pfizer“, dalyvaujant bendrajame Europos Komisijos pirkime.

„Viena naujiena – apie „Modernos“ vakciną. Buvo sudaromos šalims galimybės papildomoms dozėms, tačiau, kadangi farmacijos kompanija „Moderna“ kelia kainą ir nenori tomis pačiomis sąlygomis jų platini, didina tą kainą 33 procentais daugiau negu nurodyta sutartyje, kadangi terminų taip pat negerina, o prognozuoja juos metų pabaigoje, tai mūsų darbo grupės siūlymas buvo nepritarti tokiems pakeitimams ir nesiimti šio papildymo.

Tačiau kita naujiena yra, kad Europos Komisija suderėjo su kitu gamintoju – „Pfizer“ – 200 milijonų papildomų dozių paketą, iš kurio vėl pro rata principu mes galime pasirinkti mums atitinkamą kiekį, kurį ir siūlytumėme, tą, kas Lietuvai proporcingai priklauso, pasinaudoti ta galimybe“, – dėstė A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvai, atsižvelgiant į naujausius susitarimus, iš „Pfizer-BioNTech“ teks 1,24 mln. papildomų vakcinų nuo COVID-19 dozių.

Vyriausybė savo sprendimu atsisakė papildomų 310 tūkst. vakcinų dozių nuo COVID-19 iš kompanijos „Moderna“.

Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės pasitarime teigė, kad vakcinų teikimo Europos Sąjungos valstybės terminai vis dėlto ir toliau išliks nemažu iššūkiu.

„Čia, aišku, iššūkiu išlieka tiekimo terminai, matyt, bet tikėkimės, kad Europos Komisija, rimtą paraišką Europos Sąjungos vardu pateikusi, gali turėti neblogą derybinę poziciją su gamintoju dėl pristatymo terminų“, – viltingai kalbėjo ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė po Vyriausybės posėdžio teigė, kad ir praėjusios kadencijos Vyriausybė buvo nutarusi papildomai nepirkti vakcinų iš kompanijos „Modernos“, tad dabartinis ministrų kabinetas šį sprendimą tiesiog patvirtino. Tiesa, anksčiau užsakytą, pagal EK bendrus pirkimus, „Modernos“ vakcinų kiekį Lietuva gaus, bet papildomai iš šios kompanijos vakcinos nepirks.

„Jos („Pfizer-BioNTech“ – LRT.lt) pristatymo terminai dabar yra palankiausi iš tų vakcinų, kurias turime, tai Europos Komisijai sutarus dėl papildomo didelio kiekio ir turint galimybę derėtis su gamintoju dėl palankesnių pristatymo sąlygų, Vyriausybė pasirinko užsakyti dar papildomą kiekį „Pfizer“ vakcinų“, – komentavo I. Šimonytė.

Populiariausi

Koronavirusas/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.23 09:33

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas 1001 koronaviruso atvejis, mirė 30 asmenų, pasveikusiųjų – 3832 ligoninėse gydoma per 1,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 171 iš jų – reanimacijoje, patikslinta 14.40

7