Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.29 15:37

Po S. Skvernelio pareiškimo – pareigūnų profsąjungų antausis „tvarkiečiams“

DELFI.lt 2016.03.29 15:37

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) stojo ginti antradienį apie atsistatydinimą paskelbusio vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio. Antradienį profsąjunga išplatino pranešimą „Iš premjero ryžto nebesitikime, visos viltys – į prezidentę“.

„Labai gaila, kad mūsų valstybėje kai kurių politikų ambicijos gali nugalėti profesionalumą, sveiką protą“, – pranešime žiniasklaidai teigia NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. Anot jo, pareigūnų bendruomenė nerimauja, kad pradėtos teisėtvarkos sistemos reformos vėl įstrigs, jei šis ministras, „kuris pagaliau realiai ėmėsi spręsti pareigūnų reikalus, bus priverstas trauktis“.

Kaip teigiama pranešime, tuo pačiu sustoja ir šio ministro pradėti, bet nepabaigti darbai: pareigūnų atlyginimų, aprūpinimo klausimai, Administracinių nusižengimų kodekso rengimas. Ir toliau lieka iki galo neišspręsti vidaus tarnybos statuto įgyvendinimo, šių ir kitų metų biudžeto teisėtvarkai klausimai.

Pasak NPPSS, akivaizdu, kad paskutinis seimūnų bandymas permesti savo pačių kaltę dėl neatliktų darbų vidaus reikalų ministrui yra įsisenėjusios ligos simptomas. Teisėtvarkos sistemos būklei normalizuoti pareigūnai nuolat reikalauja adekvataus finansavimo, tačiau gauna tik pažadus arba tik menką dalį būtinų lėšų.

„Turi būti peržiūrėtas teisėtvarkai skirtas 2016 metų biudžetas ir suplanuotas adekvatus finansavimas 2017 metams. Kitaip bus neįmanoma užtikrinti dabartinę tarptautinę politinę padėtį atitinkančio saugumo šalies viduje, atlikti kitų numatytų darbų“, – pabrėžė V. Banel.

Būsimų kandidatų į ministro postą patirtį ir kompetenciją pareigūnų profsąjungų susivienijimas ketina vertinti ypač atidžiai, o vienas svarbiausių kriterijų bus naujojo ministro įsipareigojimas tęsti pradėtus darbus ir reformas.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos ministrus mes jau esam matę ir Dailio Barakausko Antrojo nebepriimsim. Mūsų svarbiausias tikslas – kad pradėtos teisėsaugos reformos nenutrūktų, o pradėti darbai būtų tęsiami. Turi būti toliau sprendžiami sistemos finansavimo, pareigūnų atlyginimo ir aprūpinimo klausimai. Stengsimės padėti ir palaikyti reformų vykdymą, kiek tai priklauso nuo mūsų. Kita vertus, vėl imsimės teisėtų, tačiau aštrių priemonių, jei reformos bus nevykdomos ar stabdomos“, – NPPSS vardu kalbėjo V. Banel.

DELFI primena, kad paskelbęs apie planus dalyvauti rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, ministras S. Skvernelis sulaukė jį į ministro postą delegavusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos raginimo trauktis. Nelaukęs, kol bus atstatydintas, S. Skvernelis apie pasitraukimą antradienį paskelbė pats.

S. Skvernelis Vidaus reikalų ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi