Lietuvoje

2021.01.13 09:42

Dulkys pataisė skiepijimo nuo COVID-19 tvarką: už pažeidimus grės atsakomybė

sudarys rezervinius sąrašus; atnaujinta 9.57
LRT.lt2021.01.13 09:42

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė sprendimus, kuriuo taisoma skiepijimo nuo COVID-19 tvarka. Ministro sprendimai numato, kad bus sudaromas skiepijamų asmenų rezervinis sąrašas, už tai atsakomybė tenka savivaldybių administracijų direktoriams.

Kaip numato ministro pasirašytas įsakymas, rezervinis sąrašas bus sudaromas vadovaujantis prioritetinių grupių eiliškumo tvarka.

Numatoma, kad pirmiausia turi būti skiepijami asmenys, kuriems vakcina priklauso prioriteto tvarka, tada, užtikrinus, kad vakciną gavo visi, kuriems ji priklauso prioriteto tvarka, galima skiepyti rezerviniame sąraše esančius asmenis.

Juos skiepyti gydymo įstaigos gali tik užtikrinusios, kad turimomis COVID-19 vakcinos atsargomis bus paskiepyti tuo metu skiepijamos prioritetinės grupės asmenys, taip pat kai dėl objektyvių priežasčių neįmanoma laiku paskiepyti visų prioritetinės grupės asmenų ir delsimas pereiti prie kitos prioritetinės grupės būtų neracionalus ir nepateisinamas.

Kiti asmenys, kurie nėra prioritetinėse grupėse ar rezerviniame sąraše, gali būti skiepijami, jei nėra galimybių likusiomis vakcinos dozėmis per nurodytą laiką paskiepyti rezerviniame sąraše esančių asmenų.

Sąrašus sudarys vakcinavimą vykdančios gydymo įstaigos.

Daugėja atsakomybės administracijų direktoriams

Kitame A. Dulkio pasirašytame sprendime nurodoma, kad už skiepijimo tvarkos laikymąsi bus atsakingi savivaldybių administracijų direktoriai. Jie turės kontroliuoti, kad savivaldybėms pavaldžiose gydymo įstaigose skiepijimo procesas vyktų griežtai laikantis teisės aktuose numatytos skiepijimo vakcina prioritetinių gyventojų grupių eilės.

Administracijų direktoriai taip pat privalės tikrinti, ar savivaldybėms pavaldžios gydymo įstaigos į skiepijimo sąrašus įtraukė tik tuos žmones, kurie turi teisę būti paskiepyti pagal galiojančius teisės aktus.

„Nustačius <...> nurodytų teisės aktų galimus pažeidimus, (administracijų direktoriai turės) pradėti administracinio nusižengimo teiseną, atlikti administracinio nusižengimo tyrimą ir surašyti administracinio nusižengimo protokolą arba dėl administracinio nusižengimo teisenos pradėjimo kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ar kitas teisėsaugos institucijas pagal kompetenciją“, – rašoma ministro pasirašytame sprendime.

Portalas LRT.lt primena, kad peržiūrėti tai, kaip nuo COVID-19 skiepijami žmonės, prireikė po to, kai paaiškėjo, kad Šilalėje greitosios medicinos pagalbos stotyje medikams skirtomis vakcinomis paskiepytas ir šią stotį valdančios įmonės vadovas bei jo šeimos nariai.

Populiariausi