Lietuvoje

2021.01.13 07:05

Orai: sulauksime dar vienos sniego porcijos, kai kur pustys

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.01.13 07:05

Trečiadienį šalyje vėl sulauksime sniego, kai kur pustys, vairuotojai turi būti itin atsargūs, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Trečiadienio rytą sniego dangos sluoksnis šalyje svyruoja tarp 10–16 cm. Pasak sinoptikės, dieną krituliai tęsis. Aukščiausia temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Vairuotojams svarbu žinoti, kad Alytaus apskrityje, Šalčininkų rajone dar gali snigti smarkiai, tad važiuoti reikėtų itin atsargiai.

Vėjas pietinių krypčių, vakaruose jis bus nestiprus, o rytiniuose rajonuose dar kartais sieks virš 10 m/s. Vilniaus ir Kauno apskrityse pustys iki vidurdienio, o Utenos ir Panevėžio regionuose pustymai galimi iki pat vakaro.

Sinoptikės teigimu, antroje dienos pusėje kritulių juosta pradės trauktis, prie jūros ir vakarų Žemaitijoje kritulių sumažės iki minimumo, ims šalti.

Kaip pirmadienį paskelbė LHMT, nors artimiausiomis dienomis minusinė temperatūra dar labai nesikandžios, tačiau savaitei einant į pabaigą, atšals kaip reikiant – penktadienio naktį kai kur šals iki 19, o šeštadienį galimai net iki 22 laipsnių žemiau nulio.

Eismo sąlygas sunkina snygis ir pustymas

Kaip trečiadienio rytą praneša Eismo informacijos centras, visoje Lietuvoje dėl snygio ir pustymo eismo sąlygos yra sudėtingos, valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios. Slidžius kelių ruožus barsto ir valo AB „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo.

Žiemiškai geriausios sąlygos yra kelyje A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda ir Vilniaus rajone.

Visoje Lietuvoje snygis ir pūga, išskyrus Ignalinos ir Tauragės rajonus.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6