Lietuvoje

2021.01.12 18:46

Lietuvos atstovė JT Plepytė išrinkta UNICEF vykdomosios valdybos pirmininke

Margiris Meilutis, BNS2021.01.12 18:46

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Audra Plepytė išrinkta Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios valdybos pirmininke, antradienį pranešė Užsienio reikalų ministerija. 

A. Plepytė Vykdomajai valdybai pirmininkaus vienerius metus, biure taip pat dirbs Kosta Rikos, Pietų Korėjos, Maroko ir Naujosios Zelandijos ambasadoriai, valdybos vicepirmininkai.

Pasak ministerijos, pirmininkavimo metu Lietuva didžiausią dėmesį skirs vaikų teisių apsaugos ir vaikų gerovės užtikrinimui bei neigiamo COVID-19 pandemijos poveikio vaikams visame pasaulyje sušvelninimui.

Taip pat nuotolinio švietimo galimybių, moderniųjų technologijų ir inovacijų panaudojimo vaikų gerovei klausimams, patyčių prevencijai, vaikų saugumui kibernetinėje erdvėje, mergaičių lygių galimybių užtikrinimui ir vaikų su negalia teisėms.

Ministerija pabrėžė, kad Lietuvos pirmininkavimas iš 36 JT valstybių narių susidedančiai UNICEF Vykdomajai valdybai vyks itin sudėtingu laikotarpiu.

„Dėl pandemijos pasaulyje dešimtys milijonų vaikų nelanko mokyklos ir neturi nuotolinio mokymosi galimybių, patiria maisto ir sveikatos paslaugų, įskaitant skiepijimo nuo kitų ligų, trūkumą, ženkliai išaugo ir smurto prieš vaikus artimoje aplinkoje atvejų skaičius“, – rašoma pranešime.

Vykdomoji valdyba, bendradarbiaudama su UNICEF sekretoriatu, nustato strategines JT vaikų fondo veiklos kryptis, vykdo jo veiklos priežiūrą bei kontrolę, vertina programas bei priemones, priima sprendimus dėl veiklos efektyvumo didinimo bei bendradarbiavimo su išorės partneriais.

UNICEF 1946 metais buvo įkurta JT Generalinės Asamblėjos Niujorke, organizacijos pagrindinis tikslas yra labiausiai nuskriaustiems ir kenčiantiems vaikams įvairiose pasaulio valstybėse, ypač skurdžiose šalyse, teikiant maistą, drabužius, rūpinantis pasaulio vaikų sveikata ir siekiant užtikrinti visiems vaikams prieinamą mokslą.

Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trejų metų kadencijai tapo 2019 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt