Lietuvoje

2016.03.29 12:58

S. Skvernelis turės atsistatydinti, bet data dar neaiški

BNS 2016.03.29 12:58

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis negalės eiti pareigų, tačiau kada jų neteks, priklausys nuo „tvarkiečių“ pateikto kandidato į ministrus, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

„Tik pateikus naują kandidatą, tada aš apsispręsiu dėl šito ministro darbo nutraukimo“, – antradienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jis teigė dar prieš išvykdamas į Kiniją žinojęs, kad S. Skvernelis Seimo rinkimuose dalyvaus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Prieš išvykdamas į Kiniją buvau susitikęs su ponu Karbauskiu ir vidaus reikalų ministru (...). Tuo metu kaip tik pokalbis vyko apie tai, kad vidaus reikalų ministras ponas Skvernelis dalyvaus Seimo rinkimuose Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše ir bus tos partijos vedlys. Mes susitarėme, kad apie tai viešai bus pranešta po balandžio 9 dienos, kada jau bus oficialiai galima pradėti vykdyti rinkimų kampaniją“, – teigė premjeras.

Anot jo, vidaus reikalų ministras iš karto žinojo, kad gali tekti trauktis iš pareigų.

S. Skvernelis Vidaus reikalų ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens.

Paskelbęs apie planus dalyvauti rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, ministras S. Skvernelis sakė, kad tikisi išlikti „nepriklausomu specialistu technokratu“. Jis žada nestoti į šią partiją.

S. Skverneliui neparašius atsistatydinimo pareiškimo, premjeras Algirdas Butkevičius prezidentei teiks siūlymą jį atstatydinti, antradienį po susitikimo su Vyriausybės vadovu sakė „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas.

„Kol kas ministro S. Skvernelio pareiškimo nėra, tad galioja antra sąlyga – partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas yra padaręs sprendimą, jeigu pareiškimo nėra, nuo šios dienos atšaukia ministrą kaip savo deleguotą asmenį iš to posto. Ministras pirmininkas su tuo sutinka ir artimiausiu metu pateiksime ministrui pirmininkui kitas kandidatūras“, – po susitikimo žurnalistams sakė R. Paksas.

S. Skvernelis Vyriausybėje lankėsi prieš R. Paksą. Kol kas su juo susisiekti BNS nepavyko.

Jį į vidaus reikalų ministro postą delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“ reikalauja, kad S. Skvernelis paliktų pareigas, nes paskelbė rudenį Seimo rinkimuose dalyvaus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

R. Paksas sakė per artimiausias tris dienas premjerui pateiksiąs kelis kandidatus į vidaus reikalų ministrus.

„Bus pateiktos kelios kandidatūros ministrui pirmininkui apsispręsti ir teikti prezidentei“, – sakė jis.

S. Skvernelis Vidaus reikalų ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens.

Paskelbęs apie planus dalyvauti rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ministras sakė, kad tikisi išlikti „nepriklausomu specialistu technokratu“. Jis žada nestoti į šią partiją.