Lietuvoje

2021.01.12 09:36

Teisėsauga Gražuliui įteikė įtarimus dėl piktnaudžiavimo

Gražulio komentaras; atnaujinta 12.21
LRT.lt, BNS2021.01.12 09:36

Lietuvos Respublikos Seimui tenkinus generalinio prokuroro pakartotinį prašymą ir leidus panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę, Generalinės prokuratūros prokuroras atnaujino ikiteisminį tyrimą ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Seimo nariui Petrui Gražuliui įteikė įtarimus dėl piktnaudžiavimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Seimo narys Petras Gražulis laikotarpyje nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario mėn. iš vienos privačios bendrovės galimai siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą, neteisėtai veikdamas šios bendrovės interesais, siekdamas, kad bendrovei dėl nustatytų pažeidimų nebūtų uždrausta eksportuoti produkciją į užsienį.

Teisėsaugos duomenimis, būdamas Seimo nariu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Manoma, kad tokiais savo veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Seimo bei Seimo nario autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir sulaužė Seimo nario priesaiką – dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą.

Seimas anksčiau jau keturis kartus yra balsavęs dėl P. Gražulio imuniteto, bet parlamentaras neliečiamybę išlaikydavo, ji panaikinta tik šiuo paskutiniu penktu balsavimu.

Prokurorai dar 2016 metais siekė P. Gražulį apklausti kaip specialųjį liudytoją, bet jis atsisakė duoti parodymus.

Baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d. numato, kad už piktnaudžiavimą asmuo gali būti baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Kauno apylinkės teismo 2020 m. gegužės mėn. 29 d. nuosprendžiu, tuometiniam bendrovės generaliniam direktoriui R. K. pripažinus savo kaltę, jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

P. Gražulis STT jam pateiktus įtarimus vadina absurdiškais, bylą – politine

Seimo narys Petras Gražulis jam Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareikštus įtarimus piktnaudžiavimu vadina absurdiškais, o pačią bylą – politine.

„Aš visą šitą bylą ir procesą vertinu kaip politinę, tą esu pasakęs. Čia visi kaltinimai absurdiški (...) akivaizdi čia politinė byla“, – antradienį BNS sakė parlamentaras.

Jis teigė jam pateiktų įtarimų neskaitęs, tačiau tvirtino, kad juose nėra nieko naujo.

„Ai, aš tai ten neskaičiau net tų įtarimų, ten nieko naujo, ką prokuroras paskaitė, tas pats ir yra“, – teigė P. Gražulis.

Seimo narys taip pat sakė manantis, kad bus kviečiamas į STT duoti parodymų.

„Nu su STT, pasiėmiau tuos kaltinimus ir nežinau, paskui pakvies kada ir gal prašys duoti parodymus. Bet ką, kokius parodymus jiems duoti, jei jie nemato (...) jiems nesvarbūs bet kokie argumentai ir faktai, tai ką su jais kalbėti“, – kalbėjo P. Gražulis.

„Su STT kalbėti tas pats, kas su pliku peštis“, – pridūrė jis.

STT antradienį pranešė, kad teisinę neliečiamybę praradusiam P. Gražuliui buvo pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

Populiariausi

Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų