Lietuvoje

2021.01.11 19:00

Klaipėdos meras Grubliauskas: kai kurių įstaigų pirminiuose vakcinuojamųjų sąrašuose – sekretorės ar sargai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.11 19:00

Šiomis dienomis šalį krečiantys vakcinacijos skandalai peržiūrėti skiepyti planuojamų asmenų sąrašus verčia ir kituose miestuose. Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, kol kas Klaipėdoje neužfiksuota atvejų kai vakcina buvo sušvirkšta asmenims, kurie teisės į skiepą neturėjo. Vis dėlto, pripažįstama, kad kai kurie sąrašai turės būti patikslinti.

Baigiama panaudoti visas vakcinas

Uostamiestyje kol kas neužfiksuota vakcinacijos „be eilės“ atvejų, tačiau numatoma stiprinti šio proceso kontrolę.

Vakcinacijos eigą ir situaciją pirmadienį Klaipėdos meras V. Grubliauskas aptarė su Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL), kuri yra vadinamoji atraminė regiono ligoninė, vyriausiuoju gydytoju Vinsu Janušoniu.

Mero teigimu, KUL jau paskiepyta apie 1 tūkst. žmonių.

„Kalbama yra ne apie atskirų padalinių darbuotojus, medikus, slaugytojus ar vadovaujantį personalą. Kalbama apie visus darbuotojus – nuo sanitarės iki vyr. gydytojo, nuo sekretorės iki skyriaus vadovo. Ir taip pat slaugos skyriuje gulintys ligoniai. KUL yra apie 1 tūkst. tų paskiepytųjų“, – dėstė V. Grubliauskas.

Antradienį ligoninėje numatoma paskutinioji skiepijimo diena, bus panaudotos visos vakcinos, kurios buvo gautos. Pastebima, kad prasidėjus vakcinacijai skeptiškai į ją žiūrėję ligoninės darbuotojai keičia savo nuomonę ir dabar jau sutinka būti paskiepyti.

Kalbama apie visus darbuotojus – nuo sanitarės iki vyr. gydytojo, nuo sekretorės iki skyriaus vadovo. Ir taip pat slaugos skyriuje gulintys ligoniai.


Kai kuriuose sąrašuose – ir tie, kurie galbūt neturėjo tam teisės

V. Grubliauskas pastebėjo, kad vakcinacijos kontrole turi rūpintis ne tik KUL, bet ir Klaipėdos savivaldybės administracija.

Nuspręsta, kad kiekvienos įstaigos, kuri patenka į vakcinavimo procesą, vadovas, tvirtindamas sąrašus, prisiima asmeninę atsakomybę įtraukdamas tuos asmenis, kurie iš tiesų turi būti tame sąraše.

„Kad tai būtų dar įtikinamiau, administracijos direktorius, kuriam dabar tenka neišvengiama atsakomybė, turėtų dar papildomą kontrolės mechanizmą arba institutą“, – pastebėjo meras.

Pirmadienį uostamiesčio savivaldybėje suburta speciali komisija, kuri vertins galimus ginčytinus atvejus arba tuos, kai vienų ar kitų globos, slaugos ar kitų įstaigų sąrašai keltų abejones. Taigi, nuo šiol bus vykdoma dviguba kontrolė, kuri, tikimasi, padės išvengti incidentų.

Kol kas, anot mero, nerimą keliančių indikacijų – nėra buvę, tačiau pripažįstama, kad tobulinti sąrašus dar teks.

„Pirminiai sąrašai, kalbant ne apie ligonines, o socialines, globos įstaigas, buvo sudarinėjami šiek tiek anksčiau, nei paaiškėjo tam tikrų pažeidimų atvejai kai kuriose Lietuvos vietose. Tie sąrašai buvo tokie, kokie tai dienai buvo galimi sudarinėti. Pasikeitus dabar tvarkai ir gerokai sugriežtinus kontrolę ir dar tiksliau apibrėžus kam galima, o kam – ne, tie sąrašai turėtų būti ir turės būti šiek tiek koreguojami. Kai kuriose įstaigose buvo ten, kur neturi būti ir sekretorė, ir vos ne santechnikas ar sargas. Tokie dalykai turi būti įvertinti labai preciziškai žinant situacijos jautrumą ir tam tikrus precedentus Lietuvoje“, – teigė V. Grubliauskas.

Pacientų ligoninėje mažėja

Pirmadienį uostamiesčio meras su KUL vyriausiuoju gydytoju V. Janušoniu metu aptarė ir COVID-19 situacijos valdymą pagrindinėje regiono ligoninėje.

Pasak mero, pastarųjų 2–4 dienų duomenys rodo, kad situacija stabilizuojasi ir netgi ima mažėti COVID-19 sergančių ligonių. Anksčiau ligoninėje buvo gydoma apie 120–130 šia liga sergančiųjų, o kelias pastarąsias dienas tokių pacientų skaičius nesiekia 100, reanimacijoje gydomų skaičius neperkopia 20.

„Tai – tokį labai santūrų santūrų ir atsargų optimizmą teikiantys ženklai, bet tikrai ne atsipalaiduoti skatinantys ženklai“, – pastebėjo V. Grubliauskas.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10