Lietuvoje

2021.01.11 14:47

Šilalės rajono meras apie situaciją dėl skiepijimo: didžiulė gėda, tai yra amoralu, apgailėtina ir neleistina

Kalnikaitė sustabdė narystę TS-LKD; atnaujinta 15.32
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.01.11 14:47

Šilalės rajono savivaldybė sudarys darbo grupę, kuri nagrinės susidariusią situaciją dėl skiepijimo nuo koronaviruso tvarkos pažeidimų.

Skandalingas Šilalės atvejis

Savaitgalį pranešta, kad Šilalėje greitosios medicinos pagalbos stotyje medikams skirtomis vakcinomis paskiepytas ir šią stotį valdančios įmonės vadovas bei jo šeimos nariai.

Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis teigia, jog taip pat bus kreiptasi į antikorupcijos ir etikos komisijas, kad šios įvertintų savivaldybės narės, kuri vadovauja Šilalės greitosios pagalbos medicinos stočiai, elgesį.

„Didžiulė gėda ir mums, Šilalės rajono žmonėms, gyventojams, kurie savotiškai lieka nuskriausti, nesulaukę galbūt reikalingo to skiepo. Konstatuoti galima taip, kad tai yra amoralu, apgailėtina ir neleistina tokia veikla.

Mes sudarysime atitinkamą darbo grupę, vertinsime tiek savivaldybės darbuotojų veiksmus, ar teisingai buvo padaryta, kad būtų išvengta tokio atvejo, jeigu kažkur bus netobulumai įstatymų saugikliuose ar teisės aktuose, mes stengsimės inicijuoti, kad tai būtų pataisoma“, – LRT RADIJUI sako Šilalės rajono savivaldybės meras.

„Kartu su Savivaldybės administracijos vadovais aptarėme situaciją ir laikomės vieningos nuomonės, kad tokia padėtis, kai rajono medikams skirtais skiepais, kurių ir taip trūksta, be eilės skiepijami iš svetur atvykę privataus verslo atstovai bei jų giminaičiai, yra netoleruotina“, – išplatintame pranešime teigia rajono vadovas.

Mero tikinimu, kilęs šilališkių bei kitų šalies gyventojų pasipiktinimas „Ambulanso“ vadovų piktnaudžiavimu pažintimis bei valdžia yra pagrįstas ir reikalauja valdžios grandžių įsikišimo.

„Žmonės klausia, kodėl karantino sąlygomis, kai apribotas gyventojų judėjimas tarp savivaldybių, Vilniaus verslininkai bei jų šeimos nariai nebaudžiami atvažiuoja į Šilalę ir čia be eilės skiepijasi vietinių medikų sąskaita? Mes kreipiamės į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariatą, prašydami ištirti viešai paskelbtus faktus ir nustatyti, ar minimi asmenys tokiomis kelionėmis nepažeidė karantino apribojimų ir atitinkamų įstatymų“, – savo poziciją su rajono gyventojais dalinasi meras.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Valdemaro Jasevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta ištirti susidariusią situaciją ir teikti siūlymus gyventojų skiepijimo tvarkai gerinti.

„Kreipiamės ir į Lietuvos sveikatos apsaugos ministeriją, kad ji paaiškintų, kaip toliau elgtis dėl be eilės paskiepytų Vilniaus verslininkų bei jų giminaičių pakartotino skiepijimo. Ar juos vėl skiepyti čia, ar bus imtasi kito sprendimo? Kartu mes laukiame aiškesnės skiepijamų piliečių sąrašų sudarymo tvarkos, kuri užtikrintų geresnę galimybę kontroliuoti vakcinavimo eigą“, – teigė rajono vadovas A. Meiženis.

Galimus skiepijimo nuo koronaviruso tvarkos pažeidimus Generalinė prokuratūra ketina pavesti ištirti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Dėl skandalingų skiepijimo istorijų kreiptasi į generalinę prokuratūrą

Seimas gavo per 60 skundų dėl eiliškumo skiepytis. Seimo narė, Lietuvos medikų sąjūdžio vicepirmininkė Jurgita Sejonienė LRT RADIJUI teigia, kad dėl to jau yra kreiptasi į prokuratūrą.

„Girdėjome apie skundus ir patys, Tėvynės sąjungos frakcijos nariai: aš, Andrius Vyšniauskas ir Paulė Kuzmickienė kreipėmės į prokuratūrą dėl paaiškėjusių tų neatitikimų faktų, galimo piktnaudžiavimo. Siekiame, kad prokuratūra imtųsi šito tyrimo“, – sako J. Sejonienė.

Generalinė prokuratūra savo pranešime sako, kad visuomenės pasipiktinimą sukėlę skiepijimo atvejai bus išsamiai patikrinti ir atitinkamai įvertinti. Pasak Prokuratūros, išnagrinėti jį ir patikrinti jame nurodytus skiepijimo atvejus bus pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

„Prokuratūra gavo trijų Seimo narių pasirašytą pranešimą. Dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo atsakymą gausime greitu metu, – tikina generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė. – Tačiau dėl pačių atvejų pilno išnagrinėjimo to atsakymo taip greitai nebus. Mes suprantame visuomenės interesą, kad į tuos klausimus būtų atsakyta kuo greičiau.“

J. Sejonienė sako, kad yra galvojama, Prezidentūroje taip pat, apie tai, kaip būtų atlyginta žala tiems medikams, kurie pagal eilę turėjo būti paskiepyti, tačiau dėl korupcinių sumetimų to skiepo negavo. Pasak jos, tokią žalą atlyginti, o ir baudą dėl tokios veiklos sumokėti turėtų negarbingai pasielgę žmonės, kurie skiepo sulaukė anksčiau, nei kad jiems priklauso.

Papildomus asmenis į skiepijimo sąrašą įtraukusi L. Kalnikaitė sustabdė narystę TS-LKD

Papildomus asmenis į Šilalės ligoninei pateiktą skiepijamų žmonių sąrašą įtraukusi įmonės „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos vadovė Loreta Kalnikaitė savaitgalį sustabdė savo narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje.

Tai skelbia naujienų portalas 15min.lt remdamasis konservatorių Priežiūros komiteto pirmininku Valdu Benkunsku. Jis portalui patvirtino, kad nepaisant L. Kalnikaitės sprendimo stabdyti narystę tiek partijoje, tiek Šilalės rajono savivaldybės tarybos konservatorių frakcijoje, komitetas partietės elgesį svarstys šią savaitę.

15min.lt savaitgalį pranešė, kad Šilalėje COVID-19 medikams skirta vakcina ketvirtadienį paskiepytas įmonės „Ambulansas“, valdančios privačią Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotį, vadovas Ričardas Ūselis ir jo šeimos nariai, atvykę iš Vilniaus. Netruko paaiškėti, kad skiepijamų žmonių sąrašą, kuriame gali būti dar vienas su medicina nesusijęs asmuo, pateikė „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos vadovė L. Kalnikaitė, priklausanti TS-LKD.

„Žinome, kad savaitgalį ji susistabdė narystę tiek partijoje, tiek frakcijoje savo sprendimu – ji atsiribojo tiek nuo partijos, tiek nuo partijos frakcijos taryboje Šilalės rajono taryboje“, – teigė V. Benkunskas. Jis pridūrė, kad savo ruožtu partijos Priežiūros komitetas atlieka tyrimą.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5