Lietuvoje

2021.01.11 16:08

Sukūrė ne tik peticiją: Klaipėdos rajone – išradingas gyventojų bandymas perkalbėti iš pareigų besitraukiantį administracijos direktorių

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.11 16:08

Klaipėdos rajono gyventojai bando pakeisti iš pareigų pasitraukti nusprendusio Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo nuomonę. Neseniai rajono valdžia sulaukė verslo atstovų peticijos, skatinančios išlaikyti A. Bogdanovą jo užimamose pareigose, o šį savaitgalį Gargžduose, stadione, esančiame prie vienos mokyklų, atsirado užrašas „Artūrai, pasilik!“.

Siekia išlaikyti poste

Tai, jog nusprendė trauktis iš Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus posto A. Bogdanovas paskelbė praėjusių metų gruodį. Tuomet feisbuko paskyroje A. Bogdanovas aiškino, kad sprendimas palikti užimamas pareigas nėra spontaniškas, o gerai apgalvotas. Jis taip pat pastebėjo matantis, jog nebeturi galimybės konstruktyviai dirbti su dabartine koalicija.

Pastarieji pusantrų metų buvo tikrai įdomūs. Pradėjęs dirbti savivaldybės administracijos vadovu, radau nemažai problemų...

Posted by Artūras Bogdanovas on 2020 m. gruodžio 17 d., ketvirtadienis

Prašymą atleisti iš darbo Klaipėdos rajono taryba svarstys šį ketvirtadienį. Paskutinė A. Bogdanovo darbo diena turėtų būti šis penktadienis.

Vis dėlto, netrukus po to, kai paaiškėjo, kad savivaldybės administracijos direktorius nusprendė išeiti iš darbo, atsirado bandymų sustabdyti A. Bogdanovą nuo tokio žingsnio.

Saujelė verslininkų ir fizinių asmenų internetiniame tinklapyje peticijos.lt renka parašus – taip kreipiamasi į Klaipėdos rajono valdžią dėl Klaipėdos rajono administracijos direktoriaus darbo tęstinumo.

Kreipimesi rašoma, kad A. Bogdanovo pareiškimas dėl pasitraukimo iš užimamų pareigų visuomenėje sukėlė daug diskusijų ir neapibrėžtumo. Rašte taip pat reiškiamas palaikymasvis dar dirbančiam savivaldybės administracijos direktoriui, pabrėžiama, kad jo darbas vertinamas – puikiai. Be to, valdančiajai daugumai siūloma pradėti derybinius procesus dėl A. Bogdanovo tolimesnio darbo savivaldybėje.

Šiuo metu po kreipimusi jau surinkta daugiau nei 200 parašų.

Sniege – kreipinys

Dar vienas, kaip galima numanyti. A. Bogdanovui sulaikyti skirtas ženklas atsirado šį savaitgalį prie Gargžduose esančios „Minijos“ mokyklos. Šalia mokyklos esančiame stadione sniege parašyta: „Artūrai, pasilik!“.

„Tokį gražų snieguotą žiemos rytą skraidžiau virš Gargždų miesto ir radau štai tokį užrašą ant sniego stadione prie "Minijos" mokyklos. Gal galite pasidalinti šia nuotrauka viešai, nes turbūt tai rašęs žmogus ar jų grupė norėjo, kad kas nors tai pamatytų ir pasidalintų viešai“, – rašė nuotrauką LRT.lt atsiuntęs Fredas Merkys.

Užrašą sniege jau matė ir pats A. Bogdanovas. Jis neslėpė numanantis, kad vertinant pastarųjų kelių savaičių kontekstą, užrašas iš tiesų gali būti skirtas jam. Trauktis nusprendęs administracijos direktorius pripažino, kad žmonių palaikymas – malonus.

„Negaliu slėpti, tai tikrai yra malonu. Visų pirma dėl to, kad manau, jog tai yra įvertinimas tų pokyčių, kurie vyksta Klaipėdos rajone, rajono centre – Gargžduose. Čia turbūt reikia suprasti, kad tai nėra vieno mano nuopelnas. Tai yra nuopelnas to, kaip dirba visa komanda“, – dėstė A. Bogdanovas.

Iš darbo išeiti nusprendęs administracijos direktorius teigė, kad užgriuvęs dėmesys ir žmonių palaikymas paskatino susimąstyti.

„Tais apmąstymais dalinuosi ir su šeima. Vyksta, sakykime, vidinė kova. Tikrai ji yra sukelta“, – pripažino A. Bogdanovas.

A. Bogdanovas taip pat pastebėjo, kad pranešus apie sprendimą trauktis, situacija koalicijoje pasikeitė į gerąją pusę. Vis dėlto, ar pakeis savo sprendimą pašnekovas kol kas neatskleidžia, tačiau jeigu tokių bus – jie paaiškės dar iki Klaipėdos rajono tarybos posėdžio.

Pašnekovas pripažino, kad po to, kai paviešino planus palikti administracijos direktoriaus postą, jau sulaukė ir naujo darbo pasiūlymo, tačiau kol kas jo dar nesvarsto.

Klaipėdos rajono meras: taip galbūt dar nėra buvę per visą istoriją

Palaikymo likti darbe A. Bogdanovas sulaukia ir iš Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko. Jis ir pasiūlė A. Bogdanovą į minėtas pareigas.

„Manau, kad direktoriui irgi turėtų būti svarbios gyventojų iniciatyvos. Tiek dėl peticijos, tiek dėl užrašo stadione. Dar gal nėra buvę per visą istoriją, kad keičiantis politikams nebūtų visuotinio džiaugsmo, atvirkščiai – atsirastų žmonių, kurie palaiko. Tas tikrai džiugina ir aš turiu daug vilties, kad direktorius pasiliks“, – teigė meras.

B. Markausko nuomone, toks žmonių sujudimas rodo tai, jog žmonės gerai vertina ne tik savivaldybės administracijos direktoriaus, bet ir tarybos, valdančiosios daugumo darbą.

„Manau, kad tikrai turime kuo pasidžiaugti. Rajonas ir Gargždai seniai nėra matę tokių jau daromų darbų, kalbant apie šaligatvius, gatves, apšvietimą. Juolab, jau baigiamus projektus, kur tuojau pat pirksime darbų rangą – Gargždų autobusų stoties statyba, Kultūros centro renovacija, daugiafunkcinio centro Gargžduose projektavimas jau visiškai į pabaigą eina ir iki pavasario nupirksime rangą. Aišku, ir kitus strateginius uždavinius“, – dėstė B. Markauskas.

Anot mero, A. Bogdanovas parodė gerus darbo rezultatus, tad norėtųsi darbų tęstinumo. Pašnekovas teigė neįžvelgiantis ypač rimtų priežasčių, dėl kurių A. Bogdanovo pasitraukimas yra neišvengiamas.

„Dėl moralinio komforto – politikui, turbūt, jis būna retai. Mes, ko gero, negalime pasirinkti koalicijos partnerių ar politikų. Jie yra išrinkti žmonių ir tenka dirbti su tuo, ką turime. Šiuo atveju, manau, direktorius turėtų būti pajėgus susitvarkyti su tomis emocijomis ir toliau darbuotis rajonui ir žmonių labui“, – apibendrino B. Markauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.