Lietuvoje

2016.03.25 16:47

JAV pareigūnai: nukautas antrasis pagal rangą IS vadovas

DELFI.lt2016.03.25 16:47

Antrasis pagal rangą „Islamo valstybės“ vadovas Haji Imamas nukautas, penktadienį pranešė amerikiečių TV stotis NBC bei žinių portalas „Daily Beast“.

Pernai už informaciją apie jo buvimo vietą JAV diplomatijos vadovasJohnas Kerry siūlė 7 milijonų dolerių atlygį.

JAV žiniasklaida skelbia, kad JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris ir generolas Josephas Dunfordas oficialiai praneš, kad buvo nukautas Abdas al-Rahmanas Mustafa al-Qaduli.

Šis teroristas buvo geriau žinomas kaip Haji Imamas ir laikytas „Islamo valstybės“ lyderio Omaro al Baghdadi pavaduotoju.

Skelbiama, kad teroristas buvo nukautas per JAV specialiųjų pajėgų operaciją Sirijoje, kurios tikslas buvo užtikrinti jo areštą. Skelbiama, kad operacijos metu žuvo dar trys teroristai.

DELFI primena, kad praėjusią savaitę JAV paskelbė, kad nuo sužalojimų, patirtų per oro antskrydį Sirijoje, žuvo aukštas „Islamo valstybės“ (IS) karinis vadas.

Omaras al-Shishanis, dar žinomas kaip „Omaras Čečėnas“, buvo sužeistas per JAV vadovaujamos koalicijos ataką prieš džihadistus.

AP nuotr.

Londone įsikūręs Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras sekmadienį pareiškė, kad O. al-Shishanis guli ligoninėje Rakos provincijoje, jam esą konstatuota „klinikinė mirtis“.

Dėl savo tankios raudonos barzdos žinomas O. al Shishanis buvo laikomas aukštu kariniu IS atstovu. Tikrasis gruzino vardas ir pavardė yra Tarchanas Batirašvilis. JAV už jo galvą buvo skyrusios 5 mln. dolerių atlygį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.