Lietuvoje

2016.03.24 18:14

JAV generolas: Lietuva sulauks daugiau rotuojamų amerikiečių karių

ELTA2016.03.24 18:14

JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas užsimena apie planus didinti besirotuojančių karių skaičių ir gerinti infrastruktūrą. 

„Ką pamatysite Lietuvoje, tai padidintą rotacinių pajėgų buvimą, (...) toliau bus gerinama infrastruktūra, (...), kas leis JAV ir Lietuvai vykdyti geresnius mokymus“, – teigė B. Hodgesas, ketvirtadienį kartu su Šiaurės Atlanto Taryba lankydamasis Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone.

Paklaustas apie faktorius, kurie galėtų užkirsti kelią NATO pajėgoms pasiekti Lietuvą, kaip, pavyzdžiui, A2/AD faktorių, aukštas JAV karininkas akcentavo, kad pirmiausia yra svarbu atgrasyti, kad net nereikėtų kovoti.

„Geriausias būdas užtikrinti, kad nereikėtų kovoti, yra demonstruojant patikimus atgrasymo pajėgumus. Turiu mintyje kovines formuotes su visais tą realizuojančiais dalykais – artilerija, inžinerija, gera žvalgyba ir taip toliau“, – sakė B. Hodgesas.

Jis patikino, kad į A2/AD faktorių reikia atsižvelgti.

„Mes visi dirbame stipriai, kad galėtume užkirsti kelią A2/AD pajėgumams, kuriuos Rusija vysto Kaliningrade, kad sumažintume tą riziką. Nebūtų tinkama aiškinti, kaip mes tai darysime, bet mes visi esame į tai susikoncentravę“, – sakė B. Hodgesas.

JAV karininko vertinimu, Aljansas pasielgė teisingai imdamasis tokių veiksmų, kaip gerinti NATO itin greitojo reagavimo pajėgas, NATO pajėgų integravimo vienetą.

„Visi tie dalykai padės pagerinti greitį ir tai duos mums geriausią galimybę atgrasyti Rusiją nuo to, kad ji kada nors sukurtų krizę“, – sakė B. Hodgesas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt