captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ekspertai: Lietuvos gyventojų pilietinis aktyvumas ir toliau menksta

Ekspertai teigia, kad Lietuvos gyventojų pilietinis aktyvumas ir toliau menksta. Anot pilietinės visuomenės instituto, pernai gyventojai mažiau dalyvavo įvairiose pilietinėse veiklose, o beveik trys ketvirtadaliai nepriklauso jokiai organizacijai. 
VU.lt nuotr.
VU.lt nuotr.

Tai parodė atliktas Pilietinės galios indeksas. Viena iš jo autorių, sociologė Rūta Žiliukaitė sako, kad pilietinis aktyvumas šalyje išaugtų, jei įvairių organizacijų nariai aktyviau kviestų žmones prisijungti prie jų veiklos.

„Vienas iš labai svarbių veiksnių, kuris skatina žmogų įsitraukti į pačias įvairiausias pilietines veiklas, yra tai, ar jo socialinėje aplinkoje, tarp jo pažįstamų, artimųjų, draugų yra tokių, kurie jį pakviestų ir paskatintų prisidėti. Deja, tai, ką mes matome Lietuvoje per pastaruosius metus, 70 proc. Lietuvos gyventojų niekas nei pakvietė, nei paskatino prisidėti prie tų veiklų. Yra svarbu, kad kiekvienas tas, kuris veikia, pakviestų“, – sako Pilietinės visuomenės instituto ekspertė, sociologė Rūta Žiliukaitė.

Pilietinės galios indeksas matuojamas nuo 2007-ų metų; o nuo 2009-ųjų pastebimas vis mažesnis gyventojų pilietinis aktyvumas.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...