Lietuvoje

2016.03.24 13:38

Sprendimas dėl S. Skvernelio likimo pareigose – po susitikimo su premjeru antradienį

BNS 2016.03.24 13:38

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio likimas šiame poste turėtų paaiškėti antradienį – taip tvirtina ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas, ir pats ministras, kurį delegavusi „tvarkiečių“ partija ragina trauktis, pasirinkus kitą politinę kryptį.

„Pokalbis buvo tarp dviejų asmenų, partijos pirmininko pozicija buvo, kokia išsakyta, o aš turiu galimybę pagalvoti iki Velykų, tuo ir užsiimsiu. Matyt, antradienį, kai bus premjeras, bus sprendimas galutinai ir įformintas, ir priimtas“, – ketvirtadienį po susitikimo su R. Paksu žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Klausiamas, ar neteiks atsistatydinimo pareiškimo, S. Skvernelis sakė antrą kartą to nedarysiantis, kai kartą premjeras jau perkalbėjo likti pareigose.

„Aš nedarysiu to, ką dariau, nes (sprendžia) premjeras“, – sakė VRM vadovas.

S. Skvernelis lapkritį buvo įteikęs premjerui atsistatydinimo pareiškimą po prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos dėl nuo policijos pasprukusio bėglio su automatu gaudynių operacijos, tačiau po susitikimo su premjeru liko poste. A. Butkevičius tuomet sakė, kad S. Skvernelio atsistatydinimo pareiškimas buvo „skubotas ir padiktuotas emocinės susidariusios situacijos“.

Kalbėdamas apie ketvirtadienio susitikimą su R. Paksu ministras sakė gerbiantis jo poziciją: „Mes nematome vienas kitame priešų, jo pozicija normali ir gerbtina“.

R. Paksas žurnalistams taip pat sakė, jog sprendimas dėl S. Skvernelio likimo poste turėtų būti ateinantį antradienį, po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi, kartu teigė manantis, jog ministras supranta, kad turėtų trauktis.

„Aš manau, kad ministras turėtų žengti ir kitą žingsnį, per Velykų savaitę paprastai nedaromi pareiškimai, manau, susitiksime iš karto po Velykų su premjeru, ir turės tai būti padaryta“, – sakė R. Paksas.

„Partija pasitikėjo, delegavo į šitą postą. (...) Tu gali pakeisti nuomonę, bet reikia pabaigt arba kadenciją, padėt mandatą ir pradėt iš naujo, arba iškart padėti mandatą ir toliau eiti tuo keliu. Tai yra natūralu ir supranta, ir tą S. Skvernelis, mano giliu įsitikinimu, supranta“, – sakė R. Paksas.

„Manau, antradienį įvyks susitikimas, ar mūsų trijų kartu, ar jo atskirai su ministru pirmininku, mano su ministru pirmininku, ir ta situacija turėtų būti „išrišta“, – reziumavo partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas.

Premjeras socialdemokratų lyderis A.Butkevičius tuo tarpu nemato kliūčių vidaus reikalų ministrui S. Skverneliui toliau dirbti Vyriausybėje, nepaisant to, kad jis paskelbė apie savo kandidatavimą į parlamentą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Paklaustas, ar S. Skvernelis toliau galėtų dirbti Vyriausybės nariu, premjeras BNS ketvirtadienį atsakė: „Aš manau, kad galėtų“. Ministras pirmininkas pabrėžia, kad į rinkimus S. Skvernelis eis su neparlamentine partija, kuri nepriklauso opozicijai.

S. Skvernelis Vidaus reikalų ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens.

Paskelbęs apie planus dalyvauti rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ministras sakė, kad tikisi išlikti „nepriklausomu specialistu technokratu“. Jis žada nestoti į šią partiją.

„Tvarkiečių“ lyderis R.Paksas vėliau pareiškė, kad S. Skverneliui būtų „sąžininga ir padoru“ trauktis iš pareigų, nes į jas ministrą delegavo „Tvarka ir teisingumas“. Pats S. Skvernelis teigia, kad atsistatydintų tik sulaukęs premjero priekaištų dėl nevykdomos Vyriausybės programos.