Lietuvoje

2016.03.24 15:46

Komisija siūlo Seimui pritarti K. Trečioko atsakymams į interpeliacijos klausimus

BNS2016.03.24 15:46

Skubiai susirinkusi specialioji komisija nusprendė Seimui siūlyti teigiamai įvertinti aplinkos ministro „tvarkiečio“ Kęstučio Trečioko atsakymus į interpeliacijos klausimus.

Komisija parengė Seimo nutarimo projektą, kad ministro atsakymai į klausimus tenkina.

Už tokį projektą balsavo septyni komisijos nariai, jo nepalaikė keturi, BNS sakė komisijos narys konservatorius Arvydas Anušauskas.

Kitas komisijos narys Paulius Saudargas piktinosi, kad sprendimas priimtas labai greitai, neįsigilinus į ministro atsakymus. Anot jo, komisijos nariai susirinko prie Seimo salės esančiame rūkomajame trims minutėms.

„Nebuvo sudarytos sąlygos susipažinti, ar ministras atsakė į klausimus adekvačiai į opozicijos klausimus“, – teigė Seimo narys.

Komisijos pirmininkas socialdemokratas Bronius Bradauskas atkirto, kad buvo išklausyti visi norėję pasisakyti komisijos nariai, išsakyti motyvai „už“ ir „prieš“.

Dėl šio komisijos siūlymo dar turi balsuoti Seimas. Jeigu pritariama interpeliuojamo ministro atsakymams, tuo procedūra baigiama. Jeigu parlamentas nuspręstų kitaip, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Pasak B. Bradausko, minėtą balsavimą norima surengti dar ketvirtadienį.

Aplinkos ministras K. Trečiokas žurnalistams prisipažino nesąs tikras, ar visi koalicijos partneriai jį palaikys.

„Nesu tikras, žinoma, bet manau, kad pagal logiką, pagal viską, turėtų palaikyti, bent jau dauguma. Juoba, kad aš asmeniškai palaikau gerus santykius, tariamės ir nieko net pikto nesu pasakęs, net to paties (Darbo partijos lyderio Valentino) Mazuronio kai kurią kritiką nuryju, net nereaguoju, nes manau, kad tokius dalykus reikia koalicijos viduje aiškintis“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, šis balsavimas bus ir koalicijos patikrinimas.

„Politikai turi suprasti, kad tuos žaidimus galima žaisti iki tam tikro lygio, bet ateina laikas, kai reikia priimti rimtus sprendimus“, – teigė jis.

K. Trečiokas sakė ilgai ieškojęs apibūdinimo, kaip pavadinti jam inicijuotą interpeliaciją.

„Norėjosi savo pasisakymą gal literatūriškiau pavadinti. Galbūt farsu, bet netinka, nes komedijos žanras, o reikalas labai rimtas. Gal trileriu kokiu, bet tada aš jau veikėjas kažkoks kovotojas didžiulis, nenoriu savo asmens sureikšminti. Tiesiog negerai, kai valstybėje vyksta tokie dalykai, kai išviešinami fragmentai, ne viskas ir man nepavyko gauti visų ištisų išklotinių. Aš mačiau kai kurias kompiliacijas iš kelių pokalbių, vykusių skirtingų metu apie skirtingus dalykus sudėliota (...) Tikrai pats galvoji: jeigu taip sakiau, tai pamelavęs“, – kalbėjo ministras.

Interpeliaciją ministrui parengė politikai iš opozicinių Liberalų sąjūdžio bei Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų. Ministras kaltintas melavęs, kai pasakojo apie savo pokalbius su Druskininkų meru socialdemokratu Ričardu Malinausku dėl Vyriausybės nutarimo pakeitimo, susijusio su kurortų apsaugos zonomis.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23