Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.24 15:47

Vaikus į šulinį įmetęs tėvas – nepakaltinamas

DELFI.lt 2016.03.24 15:47

Lietuvą metų pradžioje – sausio 2-ąją – sukrėtė tragedija, kuomet Saviečių kaimo vienkiemyje tėvas į šulinį sumetė du vaikus. Įvykio aplinkybes tiriantys pareigūnai ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją, kurios metu atskleidė daugiau įvykio aplinkybių.

Šiuo metu atlikta dauguma ikiteisminio tyrimo veiksmų.

„Buvo nustatyta, kad berniukas mirė nuo sušalimo ir prigėrimo vandeniu. Buvo konstatuoti šie du faktoriai. Mergaitė mirė paskendusi. Taip pat matomi hipotermijos požymiai. Mergaitė nebuvo sužalota, berniukas krisdamas į šulinį buvo sužalotas. Daugiau sužalojimų, kurie rodytų, kad vaikai buvo sužaloti anksčiau, nėra. Ekspertai nustatė, kad atsidūrę tokioje aplinkoje jie galėjo išgyventi kelias minutes“, – Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Andrius Kiuršinas.

Taip pat konstatuota, kad įtariamasis Aurelijus B. yra nepakaltinamas.

„Įtariamajam atlikti tyrimai ir nustatyta, kad įtariamasis negali suprasti savo veiksmų ir jų kontroliuoti – tiek nusikaltimo padarymo metu, tiek dabar. Jis tiek dabar, tiek nusikaltimo metu buvo nepakaltinamas. Ekspertai rekomendavo, kad jam buvo taikomas priverstinis gydymas“, – sako A. Kiuršinas. Įtariamasis jau patalpintas į Rokiškio ligoninę.

DELFI primena, kad Pelėdnagių seniūnijoje, Saviečių kaime, Vandžiogalos gatvėje tėvas vaikus įmetė į šulinį. Į įvykio vietą 2.51 val. išskubėjo ugniagesiai-gelbėtojai.

Atvykę gelbėtojai kopėčiomis ir virve nusileido į šulinį. Iš ten ištraukti du kūdikiai: 2 metų berniukas bei kelių mėnesių mergaitė.

Medikai vaikams konstatavo mirtį. Buitinio konflikto metu Aurelijus B. išvarė iš namų sugyventinę Liną C. ir sumetė į šulinį vaikus.

Kaimo žmonių pasakojimu, likę du poros vaikai slėpėsi šiene.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi