Lietuvoje

2016.03.24 14:00

Premjeras nemato kliūčių S. Skverneliui dirbti vyriausybėje

BNS2016.03.24 14:00

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius nemato kliūčių vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui toliau dirbti vyriausybėje, nepaisant to, kad jis paskelbė apie savo kandidatavimą į parlamentą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Paklaustas, ar S. Skvernelis toliau galėtų dirbti vyriausybės nariu, premjeras BNS ketvirtadienį atsakė: „Aš manau, kad galėtų“.

Ministras pirmininkas pabrėžia, kad į rinkimus S. Skvernelis eis su neparlamentine partija, kuri nepriklauso opozicijai.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tikrai nėra parlamentinė partija šiuo metu, tikrai nėra ji opozicinė ir aš manau, kad mes susėdę ramiai pasikalbėsime su („Tvarkos ir teisingumo“ pirmininku) prezidentu Rolandu Paksu ir, jei reikia, kartu su ministru, ir tikimės, kad surasime būtų, kaip galėtume toliau kartu dirbti“, – BNS telefonu iš Kinijos sakė vyriausybės vadovas.

R. Paksas BNS teigė ketvirtadienį planuojantis susitikti su ministru S.Skverneliu ir aptarti jo likimo ministro pareigose klausimą.

„Jeigu jis būtų pasirinkęs liberalus ar konservatorius ir Vyriausybės kabinete būtų pradėjęs nebevykdyti vyriausybės programos, tai mes tikriausiai vienoje komandoje negalėtume dirbti. Bet šiuo metu reikia pažvelgti realiau“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Klausiamas, ar nėra nusivylęs S. Skvernelio pasirinkimu, nes jį prie savo kandidatų sąrašo yra kvietę dėtis ir socialdemokratai, A. Butkevičius sakė, jog partija su ministru nesiderėjo, nebuvo „aktyvaus įkalbinėjimo“, o šia tema tik pasikalbėdavo „prie kavos puodelio“.

„Visada durys atviros, jei ateis. Būtume neprieštaravę, būtume patenkinti, bet aš gerbiu kiekvieno politiko apsisprendimą“, – pridūrė premjeras.

„Pirmiausia tai aš sveikinu vidaus reikalų ministrą, kad jis pagaliau apsisprendė ir pasirinko, su kuria partija eis į rinkimus, nes kalbų buvo įvairiausių, pradedant konservatoriais, liberalais ir baigiant socialdemokratais. Manau, kad politikai turi kuo greičiau priimti sprendimus, nesiblaškyti“, – sakė premjeras ir pabrėžė, kad ministro pasirinkimas yra „teisingas“.

S. Skvernelis Vidaus reikalų ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens.

Paskelbęs apie planus dalyvauti rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ministras sakė, kad tikisi išlikti „nepriklausomu specialistu technokratu“. Jis žada nestoti į šią partiją.

„Tvarkiečių“ lyderis R. Paksas vėliau pareiškė, kad S. Skverneliui būtų „sąžininga ir padoru“ trauktis iš pareigų, nes į jas ministrą delegavo „Tvarka ir teisingumas“. Pats S. Skvernelis teigia, kad atsistatydintų tik sulaukęs premjero priekaištų dėl nevykdomos Vyriausybės programos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt