Lietuvoje

2021.01.07 17:22

Sinoptikė apie ateinančios savaitės orus: savaitgalio šaltį ir plikledį pakeis šlapdriba, o ją – vėl žvarbesni orai

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2021.01.07 17:22

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė LRT RADIJUJE pasidžiaugė, kad pagaliau sulaukėme žiemiškų orų. Pasak jos, savaitgalį turėtume sulaukti šaltų ir žvarbių orų, kuriuos pirmomis kitos savaitės dienomis pakeis kiek šiltesni, šlapdribą atnešiantys orai. Tačiau kitos savaitės antroje pusėje vėl sulauksime žvarbesnių orų, o nubalusią žemę gali nušviesti ir išsiilgtos saulės spinduliai.

Lietuvoje, panašu, pagaliau atėjo tikra žiemiška žiema. Su tuo sutinka ir sinoptikė I. Marcinonienė. Pasak jos, „pagaliau žiema stojo į savo vėžias“. „Tiesa, ta žiemiška žiema sukels nemažai rūpesčių vairuotojams ir kelininkams. Pastariesiems ji pridės ir darbų. Tačiau nepaisant visko, visi esame išsiilgę išsitraukti senas savo slides ar rogutes. Pagaliau galėsime normaliai nuo kalniuko nusileisti!“, – Lietuvą uždengusia sniego paklote džiaugiasi pašnekovė.

I. Marcinonienė sako, kad praėjusiais metais tokių žiemiškų orų neturėjome, mat vidutinė paros oro temperatūra niekaip neperkopdavo į neigiamą. „Pernai mes žiemos neturėjome, nes nebuvo vidutinės paros oro temperatūros perėjimo žemiau 0 laipsnių. Nebuvo taip, kad vidutinė paros oro temperatūra bent kelias dienas išsilaikytų neigiama. Buvo tiesiog neįtikėtina!“ – nuostabos neslepia LHMT vyriausioji specialistė.


Sinoptikė taip pat primena įdomų faktą, kad pernai žemiausia oro temperatūra buvo ne žiemą, o pavasarį. „Kovo pabaigoje mes turėjome 12 laipsnių šalčio oro temperatūrą. Tai tokia oro temperatūra yra juokinga! Kartais ir balandį mes tokios oro temperatūros sulaukiame. Taigi, žiemos pernai faktiškai nebuvo. Ji buvo ekstremaliai šilta.

Taip pat šiltas buvo ir ruduo. Tai yra du sezonai, kurie nuo 1961 m. buvo patys šilčiausi, – tikina I. Marcinonienė. – Na ir patys 2020-ieji metai, kaip ne kartą meteorologai sakė, buvo rekordiškai šilti.“

Orų prognozė: be sniego ir šlapdribos, laukia ir žemesnė temperatūra

Penktadienio naktį sinoptikė visoje šalyje prognozuoja nedidelį sniegą. O štai dieną jo bus ženkliai daugiau.

„Ypač Aukštaitijoje, apie Zarasų kraštą, gali pridrėbti visai nemažai sniego, – tikina pašnekovė. – Vėjas bus silpnas. Oro temperatūra naktį svyruos nuo 4 laipsnių žemiau nulio iki vieno laipsnio šilumos. Dienos metu oro temperatūra bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.“

Šeštadienį, tikina sinoptikė, taip pat sulauksime sniego. „Tiesa, jo bus nedaug, – pabrėžia I. Marcinonienė. – Dėmesį reikia atkreipti į tai, kad formuosis plikledis. Vėjas pasisuks iš šiaurės, tad bus žvarbokas. Nelabai stiprus, tačiau vis tiek jausime žvarbą.

Oro temperatūra naktį, pragiedrėjus, kai kur nukris iki 5-7 laipsnių šalčio, o šiaip vyraus 2-3 laipsnių šaltis. Dienos metu oro temperatūra vangiai kils – vyraus 1-6 laipsnių žemiau nulio temperatūra.“

Sekmadienio naktį ir dieną vietomis vyraus nedidelis sniegas, prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė. „Tačiau sniegas išsilaikys. Netirps. Vėl reiktų pasisaugoti plikledžio, – įspėja I. Marcinonienė. – Dieną prie jūros sustiprės vėjas, jo gūsiai sieks 9-14 m/s. Vėjas keis kryptį iš pietvakarių. Taigi, gali kai kur tą sniegą ir papustyti.

Naktį oro temperatūra dar labiau nukris, paspaus šaltukas. Šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose oro temperatūra gali nukristi iki 7-9 laipsnių šalčio. O kitur vyraus 4-6 laipsnių šalčio oro temperatūra.

Dieną išsilaikys neigiama oro temperatūra – bus nuo 1 iki 6 laipsnių žemiau nulio. Tik prie jūros, kadangi vėjas pasisusk iš pietvakarių, oro temperatūra turėtų perkopti 0 ir termometrai rodyti iki 2 laipsnių šilumos. Čia taip pat galima lijundra.“

Žiema su naujos savaitės pradžia nesibaigs, tikina I. Marcinonienė. Pasak jos, tiek pirmadienį, tiek ir antradienį bei trečiadienį sulauksime sniego.

„Antradienį ir trečiadienį jau būsime Atlanto ciklono įtakoje, tad labiau turėtume sulaukti šlapdribos, tačiau į lietų krituliai neturėtų pereiti, – ramina sinoptikė. – oro temperatūra naktį kris iki 5-6 laipsnių šalčio Aukštaitijoje, o prie jūros ji greičiausiai bus teigiama. Dieną oro termometro stulpeliai sukiosis apie 0 laipsnių.“

Kitos savaitės antroje pusėje šaltas oro srautas mūsų šalies neturėtų palikti, sako sinoptikė. „Praeis tas šlapdribas atnešiantis Atlanto ciklonas, ir jis atsisuks savo šaltąja vakarine puse. Vėl atsisuks ir šiauriniai vėjai. Jie bus gana žvarbūs. Bus ne ištisiniai krituliai, tačiau tokie trumpi – vyraus sniegas.

Naktimis jau paspaus normalesnis šaltukas. Dienos taip pat bus su neigiama oro temperatūra. Gali pradžiuginti ir pasirodysianti saulė. Taip kad žiemos mėgėjams kita savaitė turėtų būti palanki“, – sako LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Orų prognozė: be sniego ir šlapdribos, laukia ir žemesnė temperatūra

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00