Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.23 21:24

Daugėja skrydžių iš Palangos

Nuo trečiadienio Vakarų Lietuvos gyventojai Angliją gali pasiekti iš Palangos. Naujas maršrutas, tikimasi, pritrauks didesnius turistų srautus, pagyvės Klaipėdos regiono ekonomika.

Apie vidurdienį 180 vietų „Wizz Air“ kompanijos lėktuvas Palangos oro uoste nusileido pilnutėlis, beveik visos vietos išpirktos ir atgal į Londoną.

„Panoramos“ žurnalistų kalbinti keleiviai teigė, kad naujasis reisas yra geras dėl kelių priežasčių: sutrumpėja kelionės laikas į oro uostą tiems, kas gyvena Žemaitijoje (nebereikia vykti į Vilnių, Kauną ar Rygą), tokia kelionė ir finansiškai labiau apsimoka.  

„Wizz Air“ iš Palangos į Londono (Lutono) oro uostą ir atgal skraidins tris kartus per savaitę. Po Velykų į Londoną (Stanstedo oro uostą) iš kurorto skraidins ir oro bendrovė „Ryanair“.

„Šitokio reiso mes labai laukėm. Jis svarbus keleiviams, kurie skrenda į darbus ar aplankyti gimines, taip pat turistams, kurie turėtų atvykti į šį regioną“, – sakė Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

Derybos su pigių skrydžių kompanijomis dėl naujo maršruto iš Palangos truko apie penkerius metus.

Palangos mero Šarūno Vaitkaus teigimu, Vakarų Lietuvos savivaldybės yra numačiusios savo biudžetuose dalį lėšų rinkodarai ir, greičiausiai, būtent tai kompanijas „Wizz Air“ ir „Ryanair“ paskatino sukurti naujas kryptis.

Tikimasi, kad abi šios kompanijos per metus keleivių srautą Palangoje padidins ketvirtadaliu. Pernai čia perskraidinta apie 150 000 žmonių. Vasarą kurorto oro uosto skrydžių geografija dar išsiplės. 

„Atsiras kryptis Minskas-Palanga-Minskas, skrydžiai bus vykdomi nuo birželio mėnesio vieną kartą per savaitę. Taip pat bus vykdomi skrydžiai Maskva-Palanga-Maskva. Nuo šio mėnesio atsiras kryptis ir į Varšuvą“, – kalbėjo Marius Geležinis, Palangos oro uosto direktorius.

Naujų oro kompanijų bei maršrutų atsiranda ir Vilniaus bei Kauno oro uostuose. „Wizz Air“  iš Vilniaus keleivius skraidins į Bario miestą Italijoje bei Islandijos sostinę Reikjaviką. Oro bendrovė „airBaltic“ – į Taliną, o birželį dar viena nauja kompanija „Vueling“ pradės skraidinti į Barseloną. Iš Kauno laineriai kils į Eindhoveną (Nyderlanduose) ir tris Norvegijos miestus – Stavangerį, Bergeną bei Olesiundą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi