Lietuvoje

2016.03.23 10:42

L. Graužinienė: Baudžiamojo proceso kodekso pataisos būtų lietusios ne tik politines partijas

ELTA2016.03.23 10:42

Siūlytos Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisos dėl apribojimų juridinio asmens reorganizavimui arba likvidavimui baudžiamojo proceso metu būtų lietusios ne tik politines partijas, dėl to jos grąžintos tobulinti, aiškino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. 

„Aš pati balsuodama susilaikiau, pagrindinis mano argumentas, kad negalime dėl vienetinių atvejų griauti visos sistemos. Pirmiausia pažiūrėkime, kas yra juridinis asmuo. Jeigu tas įstatymas buvo nukreiptas, kaip daugelis komentuoja, dėl politinių partijų, tai realiai veikiančių politinių partijų yra maždaug 10, gal šiek tiek daugiau, o kiek yra Lietuvoje užregistruota juridinių asmenų. Juridinis asmuo yra ir akcinės, uždaros akcinės bendrovės, visuomeninės organizacijos, tos pačios bendruomenės ir daugybė kitų pavyzdžių. Įstatymas liečia visus“, – sakė L. Graužinienė trečiadienį interviu „Žinių radijui“.

Seimo pirmininkės vertinimu, šios pataisos galėtų pridaryti nepatogumų juridiniams asmenims.

„Tai palaukite, jeigu kalbame apie bendruomenę, kaip juridinį vienetą, jeigu kažkas padarys kažkokį netinkamą veiksmą, pirmininkas, pavyzdžiui, bendruomenės, ir reikės atsakyti kaip juridiniam vienetui, tai turės atsakyti visi kaimo žmonės? Kai sistemiškai pradedi analizuoti, yra neaiškumų, todėl ir grąžino Seimas tobulinti“, – sakė L. Graužinienė.

Teiktu projektu buvo siūloma papildyti laikinų procesinių prievartos priemonių, taikomų juridiniam asmeniui, sąrašą. Numatoma, kad, be laikino juridinio asmens veiklos sustabdymo ir laikino juridinio asmens veiklos apribojimo, papildomai būtų galima taikyti ir kitas procesines prievartos priemones – juridinio asmens turto administratoriaus paskyrimą, draudimą juridiniam asmeniui dalyvauti tam tikruose sandoriuose ar imtis tam tikrų veiksmų, įpareigojimą atlikti veiksmus, užkertančius kelią žalai atsirasti ar padidėti, laikiną apribojimą reorganizuoti ir (ar) likviduoti juridinį asmenį, primena ELTA.

Taip pat atitinkamai buvo siūloma papildyti kodeksą nuostatomis, paaiškinančiomis, kada minėtos procesinės prievartos priemonės juridiniam asmeniui gali būti taikomos.

Įstatymo projektu taip pat buvo siūloma aiškiai reglamentuoti nutarties, kuria paskiriama konkreti procesinė prievartos priemonė juridiniam asmeniui, turinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.