Lietuvoje

2013.03.08 09:23

Dėl pagalbos nesulaukusios 4 vaikų mamos mirties pradėtas pareigūnų tarnybinis patikrinimas

Klaipėdos rajono policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas, atskleisiantis, kodėl nebuvo tinkamai sureaguota į keturių vaikų mamos pagalbos šauksmą.

Klaipėdos rajono policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas, atskleisiantis, kodėl nebuvo tinkamai sureaguota į keturių vaikų mamos pagalbos šauksmą.

Nuo smurtaujančio vyro kentėjusi moteris mirė taip ir nesulaukusi pagalbos po skambučio į bendrosios pagalbos centrą.

Vasario 11-osios vakarą į namus Klaipėdos rajone, Dituvos soduose, grįžo vyras, teismo sprendimu įpareigotas nesiartinti prie šeimos narių. Išsigandusi keturių vaikų mama apie 18.40 val. kreipėsi bendruoju pagalbos centro numeriu 112 pagalbos. Moteris pranešė, kad į namus grįžo smurtauti linkęs vyras.

Operatorius pasiteiravo, ar jis smurtauja, ar grasina, išgirdęs neigiamą atsakymą patikino, kad policija pasirodys „per valandą“. Tačiau nei per valandą, nei vėliau pareigūnai nepasirodė. Paaiškėjo, kad moteris bandė prisiskambinti ir Gargždų policijos budėtojui, tačiau nesėkmingai.

Po kelių valandų numeriu 112 moters brolis pranešė apie nužudymą.

Rajone – vienas ekipažas

Klaipėdos rajono policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas. Aiškinamasi, kodėl pareigūnai nenuvyko į aukos namus ir nepadėjo užkirsti kelią tragedijai.

Anot Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Benono Ivanausko, kol kas gauti pareigūnų pasiaiškinimai – prieštaringi.

Tą vakarą Klaipėdos rajone budėjo vienas ekipažas. Gautas pranešimas apie į namus grįžusį smurtautoją priskirtas prie „C“ kategorijos įvykių. Pareigūnai aiškino, kad pranešimas buvęs neišsamus – nenurodyta konkretus adresas. Teigiama, kad jie patys bandė susisiekti su moterimi, tačiau šios telefonas buvo išjungtas.