Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.22 19:01

Pasaulyje garsų dietologą P. Ducaną į mediciną atvedė baimė skiepams

Dietologą Pierre`ą Ducaną visame pasaulyje išgarsino jo sukurta dieta, padėjusi milijonams žmonių atsikratyti antsvorio. Tačiau, kaip teigia pats Alžyre užaugęs ir Prancūzijoje studijavęs vyras, nedaug tetrūko, kad jis būtų pasirinkęs ne mediko, o menininko kelią.

„Būti gydytoju pradėjau ruoštis nuo vaikystės. Viskas per atsitiktinumą – paniškai bijojau skiepų. Reikėjo dviejų-trijų žmonių mane nulaikyti, kad gydytojas galėtų suleisti vaistų. Matydama mano kančias, mama nusprendė rasti išeitį. Ji nupirko didelį jautienos kumpio gabalą ir švirkštų. Ji pamokė, kaip atsargiai ir teisingai atlikti injekcijas. Netrukus supratau, kad tai nėra taip baisu, kaip maniau“, – pasakoja gydytojas.

Vėliau, susirgus artimiems giminaičiams, būsimas dietologas buvo paprašytas suleisti vaistų ir, nors juto didelį nerimą, jam puikiai pavyko. Taip jis kasdien vis artėjo medicinos link. Tačiau, kai atėjo laikas rinktis profesiją, P. Ducanas svarstė, kurį kelią rinktis: mediko ar menininko.

„Žinojau, kad pasirinkdamas menininko specialybę, supykdyčiau tėvą. Bet pirmoji apie tai, kad darau klaidą, prabilo mama. Ji pasakė, kad tapęs gydytoju uždirbčiau daug pinigų, už kuriuos galėčiau įsigyti meno dirbinių, aplankyti įspūdingiausias parodas. O jei tapsiu dailininku, greičiausiai neturėsiu pinigų nė vaistams. Taip nusprendžiau tapti gydytoju“, – prisimena dietologas.

Dėl savo sukurtos dietos formulės P. Ducanas labai greitai išgarsėjo visame pasaulyje, o jo pacientų sąraše atsirado daugybė žinomų vardų – Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton, dainininkė Jennifer Lopez, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as ir kt.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi